خاموشی: سازمان اوقاف پشتیبان تولید مبتنی بر دانش بومی خواهد بود

تهران _ایرنا_ رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: این سازمان با تمام امکانات و ظرفیت خود پشتیبان و حامی تولید مبتنی بر دانش بومی خواهد بود.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از سازمان اوقاف و امور خیریه،  حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی در پیامی ظرفیت موقوفات و بقاع متبرکه را برای تحقق شعار «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی چند سال پی در پی در عید نوروز کلیدواژه تولید را در نامگذاری سالها تکرار می‌کنند،  حکمتی دارد که باید به درستی برای مسئولان و مردم تبیین و موشکافی شود.

وی ادامه داد: این دغدغه‌مندی و تاکید چندباره معظم له برای رونق گرفتن تولید نشان می‌دهد که وضعیت تولید در کشور علی‌رغم همه تلاشهایی که انجام شده هنوز تا حد مطلوب فاصله دارد و استقلال و پیشرفت ایران اسلامی از رونق گرفتن تولید داخلی میسر خواهد شد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: امروز باید نیازهای کشور را در داخل تأمین کنیم و این مهم با تخصیص سرمایه در بخش تولید میسر خواهد شد، در این راستا در سال جدید نیز سازمان اوقاف از تمام ظرفیت خود برای تولید دانش بومی استفاده خواهد کرد چرا که این دانش بومی است که قدرت و سطوت و رونق اقتصادی به همراه می‌آورد.

وی ادامه داد: یکی از موانع بزرگ تولید در داخل کشور کمبود سرمایه برای حمایت از تولیدکنندگان است. سازمان اوقاف و امور خیریه آماده سرمایه‌گذاری و پشتیبانی مالی از همه محصولات دانش‌بنیان پس از مرحله تجاری‌سازی است چنانکه تا به امروز نیز با ۳۰۰ شرکت دانش بنیان وارد مذاکره شده و با برخی از آنها وارد مرحله مشارکت و سرمایه گذاری شده است.   هریک از مجموعه‌های دانش‌بنیان که به حرکت می‌افتند مشکلی از مشکلات اقتصادی کشور حل خواهد شد.

وی در پیام خود تاکید کرد: ظرفیت بزرگ موقوفات و بقاع متبرکه می تواند در جهت ارزان‌سازی کالاها و کمک به معیشت مردم به کار گرفته شود.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =