۶ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۷:۴۵
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84274093
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

تولید ۲ هزار محتوای آموزشی تربیتی در البرز

کرج - ایرنا - معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد که پس از شیوع کرونا تاکنون ۲ هزار محتوای آموزشی تربیتی برای دانش آموزی این استان تدوین و تولید شده است.

فرشته فهمیده روز جمعه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون در استودیو پرورشی البرز تولید برنامه های  آموزشی، تربیتی، مشاوره، مهارتی  و فرهنگی در دستور کار قرار گرفت.

وی بیان داشت: این برنامه ها در بستر فضای مجازی و شاد برای دانش آموزان و خانواده ها منتشر شده است.

فهمیده  گفت : اکنون فضای مجازی را به بستری مناسب برای  تربیت  دینی و غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان تبدیل کرده ایم.

وی بیان داشت: در این برنامه به دنبال مشارکت فعال آموزش ‌و پرورش در مواجهه با نیازهای فوری جامعه، باز طراحی فعالیت‌های فرهنگی و هنری برای پاسخگویی به نیاز دانش آموزان و تولید بسته‌های یادگیری برای فعالیت‌های اختیاری مبتنی بر حوزه‌ های تربیت و یادگیری هستیم.

فهمیده یادآورشد: محتواها ی تربیتی براساس زیر نظام برنامه های حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی وزارتخانه ای در شبکه آموزشی شاد تولید شده است.

وی ادامه داد: در تهیه و تدوین این محتواها، کارشناسان ، مربیان حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی البرز و معاونان پرورشی و فرهنگی نواحی و مناطق هشتگانه آموزش و پرورش استان مشارکت دارند.

وی خاطرنشان کرد: این محتواهای الکترونیکی در قالب مستند آموزشی- تربیتی، انیمیشن، موشن‌ گرافی، اینفوگرافی، فیلم کوتاه، نماهنگ و تصویری برای دانش آموزان بارگذاری شده است.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرزگفت: یکی از بخش های مهم فرآیند تولید محتواهای الکترونیکی حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی البرز را توجه کردن به ظرفیت های بومی و محلی استان البرز که برخوردار از اقوام مختلف ایرانی است، تشکیل می دهد.

وی افزود: در این محتواهای تربیتی به چگونگی تولید، شناسنامه اثر، مشخصات عوامل تولید محتوا و قالب آن نیز اشاره شده است.

فهمیده تاکید کرد: در تولید این محتواها تقویت هویت ملی و انقلابی وتامین نیازهای عاطفی، روانی و تربیتی و آموزشی دانش آموزان با نگاه خلاقانه، کوتاه، هنرمندانه و شاخص های بومی و منطقه‌ای مورد توجه قرار گرفته است.

استان البرز ۴۷۳ هزار دانش آموز دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =