۱۰ هزار مسافر خارجی ورودی به خراسان رضوی تب‌سنجی شدند

مشهد- ایرنا- معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: بیش از ۱۰ هزار مسافر خارجی ورودی به استان تب‌سنجی و پایش سلامت شدند.

غلامرضا صیادی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد مسافر خارجی در قالب طرح "مراقبت بهداشتی از مسافران مشکوک مبتلا به کرونا در مبادی مرزی" با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی مشهد و اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی تب‌سنجی و پایش سلامتی شده‌اند.

وی ادامه داد: این مسافران خارجی از تاریخ ۲۵ اسفند ماه پارسال تا روز سوم فروردین ماه کنونی پایش سلامت شدند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: در قالب این طرح، ۲ قرارگاه مرزی در استان شامل مرز هوایی شهید هاشمی نژاد در بخش پروازهای خارجی و نیز مرز زمینی دوغارون در شهرستان تایباد برای استقرار نیروهای هلال احمر و اجرای این طرح انتخاب شده است.

صیادی افزود: در این غربالگری تاکنون ۵۸۸ مسافر خارجی مشکوک به ابتلا به بیماری کووید۱۹ تشخیص داده شدند که آزمایشهای تشخیص کرونا از آنان توسط نیروهای دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام شد.

وی اضافه کرد: این طرح ویژه تا ۳۱ اردیبهشت ماه امسال ادامه دارد.

بنا بر آخرین اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون یک میلیون و ۸۲۳ هزار و ۳۱۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۹۴ تن از بیماران مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶۲ هزار و ۴۵ تن رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =