پشتیبانی از تولید محتوای علمی در سال جدید دنبال می‌شود

بیرجند - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: در سایه تلاش‌های فرهنگیان استان از صف تا ستاد و مشارکت دستگاه‌های اجرایی برنامه ما این است که سال ۱۴۰۰، سال پشتیبانی از تولید محتوای علمی و مانع‌زدایی از تحقق عدالت آموزشی به معنای واقعی باشد.

محمدعلی واقعی روز پنجشنبه در اولین روز کاری سال جدید و دیدار نوروزی با کارکنان این اداره کل با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در خرداد امسال افزود: در حالی که دشمنان اسلام و انقلاب و مزدوران منطقه‌ای آنها هجمه‌های عظیمی را در جهت القای ناامیدی و کم کردن مشارکت مردمی در انتخابات به راه انداخته‌اند، معلمان باید زمینه جلب مشارکت عمومی در انتخابات را فراهم کنند.

وی با بیان اینکه هر گونه تبلیغات و فعالیت انتخاباتی له یا علیه هر یک از نامزدهای مورد تایید شورای نگهبان در محیط اداری ممنوع است گفت: همه ما در قبال سرنوشت، آینده، فرزندان و جامعه خود مسئولیم و باید در خط ولایت حرکت کرده و مسئولانه به تکالیف خود عمل کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی ادامه داد: در یک سال گذشته کرونا زندگی مردم از جمله فرایند تعلیم و تربیت را تحت تاثیر قرار داد.

وی با اشاره به جان باختن هفت معلم استان خراسان جنوبی بر اثر ابتلا به کرونا، از تلاش معلمان، دانش‌آموزان و اولیای آنان در سال ۹۹ تشکر کرد و گفت: کرونا علیرغم خسارت‌هایی که به بار آورد، باعث شد فرصت‌های نوینی در فرایند تعلیم و تربیت به وجود آید که می‌تواند سرفصل‌های خوبی برای مباحث پژوهشی یا بازبینی برنامه‌های آموزش و پرورش باشد.

واقعی با بیان اینکه آموزش مستقیم براساس اسناد تحولی و برگزاری آموزش تلفیقی در اولویت اصول حاکم بر مدرسه در این شرایط است افزود: شبکه شاد را باید به عنوان بستر اصلی تعامل مستقیم یادگیری در سطح مدرسه، تفکر راهبردی و تحولات علم و فناوری، آینده پژوهی در نظر گرفت و استفاده برد.

وی بر بهره‌گیری هوشمندانه از فضای مجازی با نگاه تقویتی و تکمیلی، آینده پژوهی و پایش تحولات موثر فضای مجازی بر فرایند تعلیم و تربیت تاکید کرد و گفت: توسعه زیرساخت‌ها متناسب با تولید و اشاعه محتوای مربوط به تعلیم و تربیت در فضای مجازی، بهره‌گیری از فضای مجازی برای تحقق عدالت آموزشی و تربیتی در ابعاد کمی و کیفی، توجه به تفاوت‌های فردی جنسیتی فرهنگی و جغرافیایی، بخشی از اصول و ارزش‌هاست که باید همواره مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به سالروز میلاد حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان، از جوانان فرهنگی به عنوان جوان نماد عظمت، عزت، پاکدامنی، سرشار از امید و نشاط و طلایه‌دار پرچم پیشرفت و تعالی یاد کرد و افزود: جوان حیات‌بخش جامعه، مظهر سرزندگی و بالندگی و قلب تپنده‌ای است که روح اجتماع را جلا می‌بخشد.

وی با بیان اینکه جوانان موتور محرکه نظام هستند خاطرنشان کرد: جوانان مهمترین و ارزشمندترین سرمایه‌های ایران اسلامی هستند که می‌توانند آینده موفقیت‌آمیز ایران اسلامی را در عرصه‌های جهانی تضمین کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha