دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه دستگاه برتر در اجرای طرح یارانه دستمزد شد

کرمانشاه- ایرنا- مسوول دفتر کارآفرینی و اشتغال دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: با تلاش‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته، این دانشگاه سال گذشته در بحث یارانه دستمزد، چند برابر سهمیه خود را جذب کرد و به عنوان دستگاه برتر استان معرفی شد.

«محمد رشیدی» روز پنجشنبه به ایرنا افزود: سال گذشته دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با محقق ساختن ۱۴ برابر اهداف تعیین شده در طرح یارانه دستمزد به عنوان دستگاه برتر در اجرای این طرح در استان معرفی شد.

وی اظهار داشت: در بحث یارانه دستمزد تمام سهمیه استان ۵۸۰ نفر بود که ۲۹ نفر از این سهمیه یعنی پنج درصد آن به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اختصاص یافت.

وی اضافه کرد: با تلاش های صورت گرفته تعداد قراردادهای منعقد شده در دانشگاه در سال ۹۹ به ۳۷۸ مورد رسید و بر این اساس هزار و ۳۴۷ درصد قراردادهای منعقده نسبت به سهمیه در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه یعنی ۱۴ برابر اهداف تعیین شده محقق شد.

طرح یارانه دستمزد چیست؟

به گزارش ایرنا،  طرح یارانه دستمزد به عنوان یکی از برنامه‌ها و سیاست‌های دولت در حوزه اشتغال و کاهش هزینه‌های ایجاد اشتغال است که از سال گذشته به صورت آزمایشی در استان‌های ایلام، کردستان، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، کرمانشاه، سیستان و بلوچستان و کهگیلویه و بویراحمد عملیاتی شد.

هدف این طرح تحرک بخشی به ایجاد اشتغال در بنگاه‌های خرد، کوچک و متوسط و ایجاد بستر لازم برای اشتغال دانش‌آموختگان مقطع تحصیلی دیپلم و بالاتر، ارتقای مهارت، انتقال دانش و فناوری به بنگاه اقتصادی و ارتقای سطح تولید و سرمایه‌گذاری است.

البته پس از شیوع بیماری کرونا از اوایل اسفندماه سال گذشته تاکنون، دولت در قالب سیاست‌های حمایتی و در قالب چهار ابزار حمایتی «پرداخت تسهیلات»، «بیمه بیکاری»، «مشوق بیمه کارفرمایی» و «یارانه دستمزد» به حمایت از کسب‌وکارها پرداخته است.

براساس آخرین آمار که از سوی «محمد شریعتمداری» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام شد با اجرای این طرح تاکنون ۴۲ هزار شغل در سطح کشور ایجاد شد.

در این طرح، وزارت تعاون به کارآفرینان و کارفرمایانی که افرادی دارای مدرک دیپلم و دانش آموختگان دانشگاهی را جذب کنند، ۳۰ درصد یارانه دستمزد مصوب شورای کار را به مدت یک سال پرداخت می‌کند. در این طرح تمام واحدهای اقتصادی دارای کد تامین اجتماعی می‌توانند شرکت کنند، البته در این طرح اولویت با شرکت‌های دانش‌بنیان، استارتاپ‌ها، تعاونی‌ها و کارآفرینان برتر برگزیده در جشنواره ملی است.

براساس این طرح کارفرمایان به ازای هر ۲ نفر نیروی کار بیمه شده موجود، می‌توانند یک نفر را در قالب طرح یارانه دستمزد به کار بگیرند. سابقه بیمه فرد بکارگیری شده در ۲ سال گذشته نباید بیش از ۶ ماه باشد.

متقاضیان در استان‌های منتخب می توانند از طریق سامانه  pyd.mcls.gov.ir ثبت نام کنند.

براساس این گزارش سال ۱۳۹۷ که طرح یارانه دستمزد برنامه‌ریزی شد هدفگذاری کمی، ایجاد پنج هزار و ۸۷۹ فرصت شغلی در استان‌های هدف بود، اما با توجه به استقبال کارفرمایان، تعداد ۶ هزار و ۷۵۲ فرصت شغلی در این استان ها ایجاد شد که ۴۶۲ نفر آنها شغل اولی و سرپرست خانوار بودند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =