۵ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۰۰
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84274072
۰ نفر

برچسب‌ها

مسابقه دانش آموزی سال نو در البرز آغاز شد

کرج- ایرنا- رییس اداره فرهنگی هنری آموزش و پرورش البرز گفت: مسابقه دانش آموزی سال ۱۴۰۰ در این استان با نگاه بومی و محلی در بستر شبکه شاد آغاز شد.

جواد محمدی روز پنجشنبه درگفت و گو با ایرنا هدف از برگزاری این مسابقه را ترویج فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی و آرامش در کنارخانواده ذکر کرد.

وی با اشاره به اسکان اقوام مختلف ایرانی درالبرز، خاطرنشان کرد: این مسابقه در دو بخش پیام تبریک و خاطرات نوروز اجرایی شده است.

محمدی  بیان داشت: عید نوروز به عنوان یک آیین کهن برای همه ایرانیان خاطره های شیرینی به همراه دارد که بخش مهمی از حافظه ما را تشکیل می دهد.

وی تصریح کرد: نوروز برای ایرانیان با یک حس ویژه همراه است و این حس ریشه در تاریخ و فرهنگ این مرز و بوم دارد.

محمدی ادامه داد: آرایش سفره، نقش اعضای خانواده در تزیین این سفره، تکریم جایگاه پدر و مادر، نگاه‌هایی ویژه به حواشی سفره و احترام به حریم سفره باید مد نظر شرکت‌کنندگان در جشنواره قرار بگیرد.
وی گفت: سفره‌های ایرانی اسلامی گوشه‌ای از زیبایی‌های این آئین را با خود، در طول دوران و در گستره جغرافیای ایرانیان به همراه داشته و حتی به عنوان نشانه‌ای از مناسبت‌های مختلف به شمار می‌آیند
وی یادآورشد: آیین ایرانی نوروز، قدمتی چند هزار ساله دارد که باید شناخت دانش آموزان را نسبت به این فرهنگ غنی بالا ببریم.

رییس اداره فرهنگی هنری آموزش و پرورش البرز با بیان اینکه این مسابقه از سوی کانون فرهنگی تربیتی شهید محمد حسین فهمیده و رشد اجرایی شده است، افزود: علاقه مندان می‌توانند پیام تبریک سال نو را تا ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ به نشانی pitakhtenoroz@gmail.com کانون فرهنگی تربیتی رشد ارسال کنند.

محمدی بیان داشت: علاقمندان به شرکت درجشنواره نوروزانه نیز درقالب عکس هفت سین، قصه ها و خاطرات نوروزی می توانند آثار خود را به آیدی @kanoonfamideh تا ۱۵ فروردین ماه ارسال کنند.

وی تاکید کرد: به برگزیدگان به قید قرعه جوایزی اهدا می شود.

استان البرز ۱۲ کانون فرهنگی تربیتی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =