نماینده مجلس:تصویب قوانین تسهیل‌کننده تولید از اولویت‌های مجلس است

 شهرکرد- ایرنا- نماینده مردم شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا در مجلس شورای اسلامی با اعلام آمادگی برای هرگونه همکاری و تعامل با دولت برای تحقق شعار سال، گفت: در همین راستا لوایح و طرح‌هایی که به تسهیل‌گری تولید منجر شود با فوریت تصویب می‌شود.

حسین بامیری روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: علاوه‌بر آن، مجلس به دنبال اصلاح و تغییر قوانین مزاحم است و در همین خصوص مرکز پژوهش‌های مجلس، قوانین مزاحم که در واقع موانع فراروی تولید به شمار می‌روند را استخراج کرده و برای بررسی به کمیسیون‌های تخصصی ارجاع داده است.

وی به اولویت‌بندهای مجلس در سال جدید اشاره کرد و گفت: مهمترین اولویت، تحقق شعار مبنی بر تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی است و تلاش می‌شود تا با تحقق این شعار بسیاری از مسائل و مشکلات کشور از میان برداشته شود.

بامیری، رمز تحقق شعار سال را تکیه بر توان داخل و بهره‌گیری از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های داخلی عنوان و تصریح کرد: نیروی جوان، خلاق و توانمند از مهمترین این ظرفیت‌ها است که باید بیش از پیش به آن توجه کرد.

نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، کاهش وابستگی به نفت را از دیگر راهکارهای حمایت از تولید داخل برشمرد و گفت: هر چند این مهم باید از سالهای گذشته در کشور شکل می‌گرفت اما بی‌شک یکی از آفت‌هایی که اقتصاد کشور با آن روبرو است اتکا به درآمدهای نفتی است که رونق تولید را به حاشیه می‌راند از همین رو پیشنهاد می‌شود این موضوع نیز در دستور کار قرار گیرد.

بامیری، هم‌افزایی و تعامل بین بخشی را از دیگر ضروریات رفع موانع تولید برشمرد و اظهار داشت: در برخی موارد شاهد اقدامات موازی و یا تک‌روی در حوزه مسائل اقتصادی هستیم که این موضوع نیز نقش مخربی دارد و می‌طلبد تعاملات و هم‌افزایی‌ها تقویت شود.

به گزارش ایرنا، رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۴۰۰ را سال «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نام‌گذاری و تاکید کردند: شعار انقلابی جهش تولید امسال باید با حمایت همه‌جانبه و رفع کامل موانع محقق شود.

معظم‌له تاکید کردند: تحقق جهش تولید هم تأثیرات عمیق اقتصادی در کشور از جمله در مساله ارزش پول ملی دارد و هم موجب اعتماد به‌نفس ملی، رضایتمندی عمومی و تضمین‌کننده امنیت ملی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =