جاده‌های اصفهان با خطر طوفان شن و گرد و خاک مواجه است

اصفهان- ایرنا- معاون راهداری اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای اصفهان با اشاره به پیش بینی هواشناسی مبنی بر وزش باد شدید در استان گفت: در محورهای مواصلاتی، احتمال بروز گرد و خاک شدید و طوفان شن  در برخی از مناطق استان همچون شهرستان های نائین و خوروبیابانک وجود دارد.

فرزاد دادخواه روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا با توصیه به رانندگان برای کاهش ترددهای غیرضروری در محورهای مواصلاتی استان اصفهان، اظهار داشت: بر اساس پیش بینی‌های هواشناسی از ساعت ۱۱ تا ۱۶ عصر امروز وزش باد و طوفان در مناطق کویری استان همچون نائین و خوروبیابانک شدت خواهد یافت و احتمال وقوع پدیده طوفان شن وجود دارد.

وی ادامه داد: وزش باد شدید و طوفان شن، دید رانندگان  را کاهش خواهد داد و احتمال بروز حوادث رانندگی افزایش پیدا خواهد کرد.

معاون راهداری اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای اصفهان افزود: با توجه به پیش بینی طوفان شن در راستای پیشگیری از حوادث رانندگی،  از مردم تقاضا داریم که امروز تردد در محورهای مواصلاتی  استان و به ویژه شهرستان‌های نائین و خوروبیابانک  را به حداقل برسانند.

وی اضافه کرد: در صورت ضرورت تردد در این محورها برای رانندگان، باید ضمن کسب اطلاعات وضعیت محورها، تاحد امکان از تردد در محورهای شهرستان‌های شرق استان در بازه  زمانی ۱۱ تا ۱۶ عصر امروز  خودداری کنند.

دادخواه گفت: توجه به پیش بینی‌های هواشناسی و هشدارهای دستگاه‌های امداد جاده‌ای برای افرادی که در محورهای مواصلاتی کشور تردد می کنند، بسترساز تردد ایمن رانندگان و سرنشینان خودروها خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد:کلیه راهداران اصفهان در آماده باش کامل به سر می برند و مردم می‌توانند در صورت بروز هرگونه حادثه در محورهای مواصلاتی استان با سامانه ۱۴۱ تماس حاصل کنند.

 اداره کل هواشناسی اصفهان پیش از این در باره وزش باد شدید و تندباد لحظه‌ای همراه با گرد خاک محلی از روز چهارشنبه تا عصر جمعه هفته جاری در این استان هشدار داد.

استان اصفهان دارای ۱۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه است که به‌دلیل موقعیت خاص آن در مرکز و بهعنوان چهار راه ترانزیت بار و مسافر کشور، رتبه اول حمل بار و رتبه سوم حمل مسافر را داراست.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =