۵ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۰۷
کد خبرنگار: 832
کد خبر: 84274057
۰ نفر

برچسب‌ها

مصونیت‌زایی و کارایی بالای واکسن دوم کرونا در روسیه اثبات شد

مسکو- ایرنا- سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان روسیه به عنوان دست‌اندرکار مبارزه با بیماریهای عفونی در آن کشور اعلام از اثبات کارایی و مصونیت‌زایی بالای «اپی واک کرونا» واکسن دوم روسی خبر داد.

به گزارش ایرنا، سازمان حمایت از مصرف کنندگان روسیه روز پنجشنبه در بیانیه ای نوشت: مرکز علمی- پژوهشی ویروس شناسی  «وکتور» (در نووسیبیرسک) باتوجه به آغاز واکسیناسیون عمومی کرونا با استفاده از واکسن اپی واک کرونا ساخته شده در این مرکز، نتایج آزمایش های بالینی مراحل اول و دوم بر روی گروه داوطلبان بین سن ۱۸ تا ۶۰ سال را در قالب گزارشی در نشریه روسی «عفونت و مصونیت» منتشر کرد.

در این بیانیه خاطرنشان شده است که نتایج آزمایش های انسانی واکسن اپی واک کرونا، مصونیت زایی و کارایی بالای این واکسن را اثبات کرد.  

 سازمان حمایت از مصرف کنندگان روسیه در ادامه بیانیه خود آورده است: گزارش منتشر شده در نشریه، حاکی از آن است که تحقیقات در دو مرحله انجام گرفت.

مرحله نخست شامل تحقیقات درباره ایمنی و مصونیت زایی واکسن اپی واک کرونا با شرکت ۱۴ داوطلب بین سنین ۱۸-۳۰ سال بود و مرحله دوم نیز تحقیقات در مورد ۸۶ داوطلب بین سنین ۱۸-۶۰ سال را شامل می شد.

تحقیقات نشان داد که سیستم دو بار واکسن زدن با استفاده از واکسن اپی واک کرونا باعث شد تا در ۱۰۰ درصد داوطلبان ۲۱ روز پس از دریافت دوز دوم واکسن، پادتن (علیه ویروس کرونا) ساخته شود.  

واکسن دوم روسی کرونا «اپی واک کرونا» نام گرفته و شرکت سازنده آن می گوید که بر اساس عوامل مصنوعی پپتیدی ساخته شده است و می تواند در بدن مصونیت دربرابر ویروس کووید-۱۹ ایجاد کند. آزمایش های بالینی این واکسن از مهر ماه سال گذشته آغاز شده بود.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =