۲ طرح عمرانی و خدماتی در کیش به بهره‌برداری رسید

کیش - ایرنا - مجموعه گردشگری و ورزش‌های زمستانی پنگوئن و مرحله دوم برج ساحلی پرشین کیش روز پنجشنبه با دستوررییس جمهوری به صورت ویدئو کنفرانس به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، برای اجرای این طرح‌ها که به صورت همزمان با  ۳۷ طرح دیگر افتتاح شد،  ۹ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده که در نتیجه آن برای ۲۵۰ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد شده است.

سرمایه گذاری ۲۶ هزار میلیارد ریالی در کیش

سرپرست منطقه آزاد کیش گفت: طی هشت سال خدمت دولت تدبیر و امید با حمایت های این دولت ۲۶ هزار میلیارد ریال به صورت ریالی و ۱۱۰ میلیون دلار در این جزیره سرمایه گذاری شده است.

جعفر آهنگران با بیان اینکه با این میزان سرمایه گذاری برای پنج هزار و ۵۰۰ نفر اشتغال ایجاد شده است یاد آور شد: در این جزیره طرح‌های مختلفی در دست اقدام است که قادر است به زودی میزبان پنجشنبه های افتتاح دولت باشد.

وی با اشاره پذیرش مسافران در ایام نوروز به صورت محدود به دلیل شرایط کرنایی اظهار داشت: هم اکنون این جزیره با ۵۰ درصد توان سال  ۱۳۹۸ (سال قبل از شیوع کرونا ) نسبت به جذب مسافران اقدام کرده است.

سرپرست منطقه آزاد کیش یاد اور شد: جزیره کیش هم اکنون در وضعیت آبی شیوع ویروس کرونا قرار دارد اما به منظور ارتقا سلامت کیشوندان و مسافران محدودیت‌های وضعیت زرد اعمال می‌شود.

وی در خصوص طرح های افتتاح شده در این جزیره گفت: پارک زمستانی پنگوئن در زمینی به مساحت هشت هزار و ۴۸۲ متر مربع و هفت هزار و ۶۰۰ متر مربع زیربنا با ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری احداث شده است تا ۲۲۰ نفر به صورت مستقیم در آن مشغول بکار شوند.

آهنگران اضافه کرد: این پارک شامل بخش‌های یخ نوردی ، سوتمه، تیوپ سواری، ریل گلایدر و محوطه مناسبت‌های زمستانی و فضاهای مختلف از جمله صخره نوردی، تیراندازی ، گیم نت و سالن بیلیارد است.

وی افزود : همچنین برج ساحلی پرشین نیز با تعداد ۱۴۷ واحد در زمینی به مساحت ۳۳ هزار و ۳۲ متر مربع با هفت هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری احداث شده است.

وی اضافه کرد: این طرح نیز پس از افتتاح برای ۳۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال زایی دارد که کل زیر بنا احداثی آن ۴۴ هزار متر مربع است.


به گزارش ایرنا، دکتر روحانی رییس جمهوری امروز ۳۹ طرح عمرانی را در سه منطقه آزاد کیش، قشمو ارس و منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان به ارزش پنج هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال با پنج هزار و ۴۰ نفر اشتغالزایی به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح کرد.

۶ مورد از این طرح‌های عمرانی به ارزش ۴۰ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال و ۲۰ میلیون دلار در مناطق آزاد کیش و قشم احداث شده است.

 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =