فعال سیاسی: مشارکت مردم در انتخابات ثبات نظام را تضمین می‌کند

ساری - ایرنا - دبیر جمعیت زنان نواندیش مسلمان مازندران با تاکید بر ضرورت حضور و مشارکت تمامی آحاد جامعه در عرصه انتخابات گفت: ثبات نظام کشورمان با حضور حداکثری در انتخابات تضمین می‌شود و می‌تواند پشتوانه خوبی برای نظام در همه عرصه‌ها به خصوص حوزه بین‌الملل باشد.

ماه‌سلطان کاشی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همانطور که در ابتدای انقلاب و پس از آن در عرصه های دیگر همچون جنگ تحمیلی مردم همواره حضور داشتند و باعث شد تا کشور و نظام در آن برهه های زمانی خاص بتواند از گردنه های مشکلات عبور کند، امروز نیز انتخابات عرصه ای است که با مشارکت مردم می تواند صحنه های زیبا و موثری را رقم زند.

وی با اشاره به اینکه فراهم کردن مشارکت مردم نیاز به پیش نیازها و بسترسازی دارد ، ادامه داد : فراهم کردن زمینه حضور تمامی گروهها و سلیقه ها در عرصه انتخابات از جمله پیش نیازهای لازم برای رقم خوردن یک مشارکت حداکثری مردم می باشد .

این بانوی فعال سیاسی مازندران گفت : به همین دلیل باید زمینه مشارکت مردم را جدی گرفت تا بتوانیم انتخاباتی در شان نظام را شاهد باشیم . 

وی طرد و یا تحریم انتخابات از سوی برخی افراد به این بهانه که جامعه گرفتار مشکلات اقتصادی است را نفی کرد و افزود : البته اقتصاد و معیشتی مساله مهمی است اما با حضور پای صندوق های رای و انتخاب افراد صالح و کاردان برای رفع این مشکلات می تواند گره گشایی مشکلات پیش رو باشد . 

کاشی با این اعتقاد که صندوق های رای میز کرسی بیان مطالبات جامعه است ، گفت : همیشه معتقدم و بر این باور هستم که صندوق رای بهترین ابزار در اختیار جامعه برای اینکه بتوانند با آرای خود مطالبه خود را مطرح کند، تا در بستر دموکراسی و مردم سالاری به سمت مطالبات مطرح شده حرکت کند.

وی تاکید کرد : چرخش کُند وضعیت اقتصاد و معیشت جامعه می تواند تاثیرات خود را در مشارکت مردم در انتخابات بگذارد که البته مسئولان باید نسبت به این رفع مساله حساسیت های خود را داشته باشند .

دبیر جمعیت زنان نواندیش مسلمان مازندران توصیه کرد که با جریان سازی و هدایت افراد با نفوذ در عرصه انتخابات باعث نشود که زمینه مشارکت را کاهش بدهند و گفت :  این رویه در چند سال اخیر باعث شده که انتخاب هایی صورت بگیرد که افراد شایسته بر مسند قرار نگیرند که از جمله موضوع انتخابات شوراهای اسلامی برخی از شهرها و انتخاب افرادی شد که اکنون مردم از آن ناحیه متضرر شده اند .

وی در ادامه از بانوان به عنوان نیمی از جامعه که می توانند اثرگذار باشند ذکر کرد و افزود : خوشبختانه طی این سالها شاهد حضور پررنگ تر و جدی تر بانوان در این عرصه ها هستیم و این نشان دهنده علاقمندی آنها به مشارکت در امور می باشد . 

کاشی اضافه کرد : این روحیه اعتماد به نفس بانوان باعث شده که هم اکنون شاهد حضور این قشر در منصب‌های مدیریتی هستیم و امیدواریم در انتخابات آتی شوراهای اسلامی شهر و روستا این حضور را بیشتر شاهد باشیم .

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ، میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و میان دوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۲۸ خرداد ماه ۱۴۰۰ برگزار می شود .

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =