سرعت وزش باد در همدان به ۸۶ کیلومتر بر ساعت رسید

همدان- ایرنا- کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان همدان با بیان اینکه سرعت وزش باد در ۲۴ ساعت گذشته در شهر همدان به ۸۶ کیلومتر بر ساعت رسید، گفت: وزش باد شدید و رگبار موقت از عصر امروز /پنجشنبه/ در استان پیش بینی می شود.

«روح‌الله زاهدی» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه بیشترین سرعت وزش باد در ۲۴ ساعت گذشته در گل تپه با ۱۰۸ کیلومتر بر ساعت گزارش شده است، اظهار داشت: در مناطق شمالی استان باد شدید و  رگبار موقت پیش بینی می شود.

وی اظهار داشت: براساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی در ۲۴ ساعت آینده، شاهد کاهش محسوس دما خواهیم بود و انتظار داریم  کمینه دما به حدود صفر و در مناطق شمالی به منفی ۲ و سه درجه سانتیگراد برسد.

زاهدی با بیان اینکه در شبانه روز گذشته شاهد بارش باران و بادهای شدید و خیلی شدید بودیم افزود: بارش ها بیشتر در شمال غرب بود و شیرین سو با ۱۷ میلیمتر و گل تپه با ۱۶ میلیمتر بیشترین بارش های ۲۴ ساعت گذشته را داشتند.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان همدان گفت: در شهر همدان نیز چهار میلیمتر بارش ثبت شده است در حالیکه در مناطق جنوبی استان هیچ بارشی نداشتیم.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته نهاوند با ۲۴ درجه سانتی‌گراد بالای صفر بیشترین و گل‌تپه با چهار درجه سانتی‌گراد بالای صفر، کمترین دمای استان را داشته‌اند.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان اظهار داشت: دمای کمینه هوای همدان در ۲۴ ساعت گذشته هفت درجه سانتی‌گراد بالای صفر و بیشینه دمای هوای این شهر ۲۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =