مجتمع تجاری، اقامتی و تفریحی ۱۴۷ هزار متری در قشم افتتاح شد

قشم- ایرنا- مجتمع تجاری، اقامتی و تفریحی معراج قشم با ۱۴۷ هزار متر مربع زیربنا و سرمایه گذاری بخش خصوصی روز پنجشنبه در مراسمی از طریق ویدئوکنفرانس توسط رییس جمهوری به ثمر نشست.

مبلغ سرمایه گذاری این طرح ۱۷ هزار میلیارد ریال است که در هشت طبقه با هدف افزایش سرانه فضای تجاری، اقامتی و تفریحی شهر قشم ساخته شده است.

زیرزمین این مجتمع پارکینگی با ظرفیت ۸۰۰ خودرو، سه طبقه با یکهزار و ۶۵۰ واحد تجاری، ۲ هزار و ۴۰۰ مترمربع فضای شهربازی و یک طبقه اختصاصی برای رستوران‌ها از مشخصات دیگر این طرح عمرانی است.

سه طبقه فضای هتلینگ در طبقه های پنج تا هفت این مجتمع  با ۲۱۰ واحد شامل سوئیت‌های یک، ۲ و سه خوابه بیش از ۷۵۰ تخت به ظرفیت اقامتی جزیره قشم اضافه کرد.

همچنین محوطه هشت هزار متری رو به دریای این مجتمع ظرفیتی برای افزایش فضای رفاهی و تفریحی شهر قشم آماده شده است.

این طرح در زمان ساخت ۵۵۰ نیرو و در زمان بهره برداری، سه هزار و ۶۰۰ نیرو را صاحب شغل کرده است.

۱۲ طرح شاخص اقتصادی، صنعتی، عمرانی و گردشگری در ۲ بخش سرمایه گذاری دولتی و خصوصی با مجموع اعتبار ۲۰ میلیون دلاری و ۳۱ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریالی در مراسمی در اولین پنج‌شنبه سال ۱۴۰۰ توسط رییس جمهور و از طریق ویدئو کنفرانس به بهره برداری رسید.

این طرح‌ها در زمان ساخت برای یکهزار و ۲۸۶ نفر و پس از بهره برداری برای چهار هزار و ۱۲۲ نفر به صورت مستقیم فرصت شغلی ایجاد کرده است.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.
پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.
شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =