بیش از ۲ میلیون تردد خودرو در جاده‌های خراسان شمالی ثبت شد

بجنورد- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان شمالی گفت: تردد ورودی و خروجی در استان افزایش یافته است و در بازه زمانی ۲۵ اسفندماه پارسال تا چهارمین روز از نوروز، ۲ میلیون و ۳۶۰ هزار و ۷۹۰ دستگاه خودرو در جاده‌ها تردد داشتند.

جعفر شهامت روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در بازه زمانی ۲۵ اسفندماه گذشته تا چهارم فرودین ماه امسال، ورود ۲۳۷ هزار و ۳۳ دستگاه خودرو به استان ثبت شده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۶ درصد افزایش و نسبت به مدت مشابه ۲ سال قبل ۲۰ درصد کاهش دارد.

وی خاطرنشان کرد: شمار خودروهای خروجی از استان در این مدت ۲۰۳ هزار و ۵۷۴ دستگاه گزارش شده است که این رقم نسبت به مدت مشابه پارسال ۸۲ درصد افزایش و نسبت به مدت مشابه ۲ سال قبل ۲۵ درصد کاهش دارد.

وی با اشاره به ثبت تردد ۲۷۰ هزار و ۹۰۳ دستگاه خودرو در جاده های استان در چهارمین روز از نوروز امسال گفت: روز گذشته ورود ۲۵ هزار و ۷۹۷ دستگاه خودرو و خروج ۲۵ هزار و ۴۱۸ دستگاه خودرو در استان به ثبت رسید که این ارقام نسبت به روز ماقبل و مدت مشابه پارسال افزایش دارد. 

شهامت اظهار داشت: روز گذشته، شمار خودروهای ورودی به استان، نسبت به روز ماقبل یک درصد و نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۲ برابر افزایش داشته است.

دبیر کمیته اجرایی کمیسیون ایمنی راه های خراسان شمالی افزود: شمار خودروهای خروجی از استان هم در روز گذشته نسبت به روز ماقبل هشت درصد و نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۲ برابر افزایش دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: در طرح نوروزی ۲۵۰ نفر راهدار، ۳۶ شرکت حمل و نقل مسافری و ۷۵۰ دستگاه انواع ناوگان مسافربری و ۱۵۰ دستگاه ماشین آلات حوزه راهداری فعال است.

دبیر کمیته اجرایی کمیسیون ایمنی راه های خراسان شمالی گفت: در طرح نوروزی، نظارت بر فعالیت مجتمع های خدمات رفاهی بین راهی بیشتر شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی اظهار داشت: بر تداوم حمل و نقل کالاهای اساسی و ضروری هم در روزهای نوروز نظارت لازم انجام می شود.

استان ۸۶۳ هزا نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور و در مسیر استان های شمالی به مشهد مقدس واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =