مهلت ارسال آثار به جشنواره فرهنگی هنری شکوفا تا پایان فروردین جاری است

زنجان - ایرنا - رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ابهر از برگزاری دومین جشنواره فرهنگی و هنری شکوفا خبر داد و گفت: مهلت ارسال به این جشنواره استانی تا پایان فروردین جاری است.

آیسان صادقی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: هدف از برگزاری جشنواره هنری شکوفا ایجاد بستر مناسب برای بروز خلاقیت‌های هنری و انتقال پیام هنرمندان استان، ارج نهادن به فرهنگ و هنر بومی، آئین‌ها و سنت‌های مناطق مختلف استان، معرفی و تعالی ارزش‌های والای هنر ایرانی و اسلامی، ارتقا و ایجاد ارتباط بین هنرمندان و فعالان رشته هنرهای تجسمی در استان، شناسایی و معرفی فعالان و هنرمندان رشته هنرهای تجسمی استان است.

وی ادامه داد: دومین جشنواره فرهنگی و هنری شکوفا در رشته‌های هنرهای تجسمی، خوشنویسی، موسیقی، شعر و داستان برگزار می‌شود.

صادقی با بیان اینکه با توجه به شیوع ویروس کرونا این برنامه به‌صورت مجازی و از طریق صفحات تلگرامی و اینستاگرامی اجرایی خواهد شد، افزود: مهلت ارسال آثار به این جشنواره تا آخر فروردین امسال تعیین شده است.

گفتنی است سال گذشته در مجموع ۳۵ اثر از آثار برگزیده جشنواره فرهنگی و هنری شکوفا در رشته‌های مختلف در قالب یک نمایشگاه در معرض دید عموم قرار گرفت.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ابهر همچنین از اجرای پویش ادبی «نوروز» در این شهرستان خبر داد و افزود: این پویش از اسفند ۹۹ در قالب موضوعاتی همچون چهارشنبه سوری، خانه تکانی، دید ‌و بازدید ایام قدیم داستان‌های محلی و آیین‌های بومی، همدلی و مشارکت مردمی در مقابله با کرونا، من و کرونا در قرن جدید و کرونا و چالش‌های پیش‌رو در قرن جدید برگزار شد.

صادقی گفت: این پویش در قالب شعر، مقاله ادبی و داستان کوتاه، ویدئوی ضبط شده شعرخوانی، حافظ خوانی، خوانش متن کوتاه ادبی اجرایی شد که خوشبختانه آثار خوبی در این زمینه به دبیرخانه واصل شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =