پویش «من قصه‌گو هستم» با ۶۳ مربی همدانی در حال اجراست

همدان- ایرنا- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همدان گفت: پویش «من قصه‌گو هستم» با حضور ۶۳ مربی در استان از ۲۲ فروردین از ساعت ۱۲ تا ۱۳ در فضای اسکای روم در حال برگزاری است و تا ۲۲ اردیبهشت‌ ادامه دارد.

«بهناز ضرابی زاده» روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: انجمن قصه‌گویی این کانون در راستای جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی و با هدف تشویق و ترغیب مربیان و قصه‌گویان برای شرکت در این جشنواره، جلسات نقد و بررسی قصه‌ها را در قالب پویش «من قصه‌گو هستم» برگزار می‌کند.

وی ادامه داد: این پویش یکی از فعالیت‌های بیست‌وسومین جشنواره استانی قصه‌گویی است که با اجرای متفاوت، پویا و تخصصی برای پرورش و هدایت مربیان فرهنگی‌، هنری و ادبی کانون برگزار شده است تا مربیان ضمن کسب تجربه از اجراهای یکدیگر، بتوانند با حضور فعال و موفق در جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی آثار ماندگاری را به نمایش درآورند.

به گفته وی با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم امکان برگزاری حضوری جشنواره‌ها، بخش‎های استانی این جشنواره به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همدان با اشاره به نحوه برگزاری این دوره از جشنواره بیان کرد: قصه‌گویان در جشنواره بیست‌وسوم باید شیوه قصه‌گویی خود را از بین سه شیوه سنتی-آیینی، کلاسیک و مدرن انتخاب کنند.

ضرابی زاده با بیان اینکه این دوره از جشنواره با شعار «آینده ساختنی‌ست» برگزار می شود عنوان کرد: در جشنواره بیست‌وسوم قصه‌گویان باید علاوه بر اعلام شیوه قصه‌گویی، مخاطب خود را از میان سه گروه کودک، نوجوان و بزرگ‌سال انتخاب کنند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همدان برنامه‌های قابل اجرا در این پویش را اشتراک‌گذاری و تحلیل قصه‌گویی‌های برتر کشوری، بررسی قصه‌های پیشنهادی و اجرای زنده قصه‌گویی توسط حاضران عنوان کرد.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان با ۲۸ کتابخانه ثابت، ۱۰ کتابخانه سیار، سه کتابخانه پستی و ۴۱ مرکز فرهنگی، هنری دارای بیش از ۱۴ هزار عضو فعال است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha