کالاهای اساسی مورد نیاز مردم کرمانشاه در بازار موجود است

کرمانشاه- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت: تمام کالاهای مورد نیاز مردم در بازار موجود است و هیچ نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، «هدایت حاتمی» روز پنجشنبه در جریان بازدید از مراکز توزیع کالاهای اساسی در شهر کرمانشاه و همچنین سردخانه مرکزی نگهداری گوشت قرمز و مرغ با اشاره به حضور منظم بازرسان در بازار، افزود: بازدیدهای انجام شده از سطح بازار و انبارها میزان توزیع کالاهای اساسی مردم در سطح استان را مطلوب نشان می‌دهد.

وی اظهار داشت: گوشت مرغ نیز متناسب با نیاز مردم در بازار توزیع می‌شود و برخلاف سال‌های گذشته، تعدادی از کشتارگاه‌ها در این ایام تعطیل مشغول به کار بوده و فعالیت داشتند تا مشکلی از بابت تامین گوشت مرغ به وجود نیاید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه اظهار داشت: روزانه ۵۰ تن گوشت گرم و ۲۰ تا ۳۰ تن گوشت منجمد نیز در نقاط مختلف شهر به ویژه مناطق حاشیه‌ای توزیع می‌شود.

وی بیان اینکه انتظار داریم که در سال ۱۴۰۰ شاهد تنش کمتری در بازار باشیم، گفت: امیدواریم در سال جدید شرایطی بهتری فراهم گردد که التهابات بازار به حداقل ممکن برسد چون هم تولید به نقطه مطلوبی رسیده و هم از التهابات فعلی بازار که در ۲ سال گذشته به واسطه جنگ اقتصادی، مساله تحریم‌ها و نیز کرونا دچار مشکلاتی شده و بر روند تولید ملی اثر منفی گذاشته بود کاسته خواهد شد و در تلاشیم که بتوانیم تعادل را به بازار برگردانیم.

حاتمی در ادامه دخالت های غیر هوشمندانه و بی برنامه در بازار را غیرمنطقی خواند و افزود: واقعیت این است که باید به جایی برسیم که دولت کمترین دخالت را در جریان بازار داشته باشد زیرا بازار یک نهاد قدرتمند و دارای چارچوب و مقررات خاص خود می‌باشد و بازیگران آن، شامل تولیدکنندگان، مصرف‌کنندگان و توزیع کنندگان بر اساس همین چارچوب‌ها می‌توانند تعادل را به بازار برگردانند و این مساله در همه دنیا تجربه شده، بنابراین دولت تا جایی که ممکن است نباید در روند بازار دخالت کند مگر در جاهایی که ضرورت ایجاد کند.

او گفت: دخالت‌های غیر هوشمندانه و غیر عالمانه در بازار، آن را دچار مشکلاتی خواهد کرد و دولت هم اگر برای ساماندهی بی‌نظمی‌ها و نابسامانی‌های بازار قصد دخالتی در بازار دارد باید از ابزارها و بازوان قدرتمند بازار برای ایجاد نظم استفاده کند و این حضور و این دخالت باید مقطعی باشد چون بازار، خود یک سازمان شکل یافته، چارچوب دار و قوی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =