۵ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۸:۳۷
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 84273954
۰ نفر

برچسب‌ها

وزش باد زنجان را در می‌نوردد

زنجان - ایرنا - کارشناس پیش بینی هوا اداره کل هواشناسی استان زنجان، گفت: هوای زنجان از بعداز ظهر امروز پنجشنبه /۵ فروردین ماه/ با وزش باد نسبتا شدید تا شدید مواجه می‌شود.

حسین سلطانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: سرعت وزش باد در برخی از مناطق این استان به ۸۰ کیلومتر بر ساعت خواهد رسید و روز شنبه /۷ فروردین ماه/ نیز در قسمت نیمه جنوبی استان در حد شدید خواهد بود.

وی اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته سرعت وزش باد از ایستگاه خیرآباد ۹۷ کیلومتر، دانشگاه زنجان ۹۴ کیلومتر، گرماب ۹۰ کیلومتر، زنجان و خرمدره ۷۶ کیلومتر و خدابنده ۷۲ کیلومتر بر ساعت گزارش شد.

سلطانی افزود: شب گذشته /چهارشنبه شب/ برخی نقاط این استان با بارش باران مواجه بود و در زمان حاضر نیز فقط آسمان شهرستان خرمدره بارانی است و بارش ها به تدریج قطع و برای روزهای پنجشنبه و جمعه هفته آینده نیز بارندگی پیش بینی می شود.

وی میزان دمای فعلی هوای شهر زنجان را ۹+ درجه سانتیگراد با کاهش سه درجه ای نسبت به روز گذشته در همین ساعت عنوان کرد و اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته دندی از توابع شهرستان ماهنشان با میزان دمای ۳ درجه سانتیگراد و گیلوان از توابع شهرستان طارم نیز با ۳۵ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم‌ترین نقطه این استان گزارش شدند.  

کارشناس پیش بینی هوای اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: از روز یکشنبه /۸ فروردین ماه/ تا روز سه شنبه /۱۰ فروردین ماه/ میزان دمای هوای این استان به زیر صفر نیز خواهد رسید و احتمال آسیب دیدگی به محصولات کشاورزی وجود دارد که نیاز است کشاورزان برای مقابله با پدیده سرمازدگی محصولات آماده باشند. 

در حال حاضر استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز بطور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقر هستند و داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =