واکسن کرونا به شهرستان‌های اورامانات استان کرمانشاه ارسال شد

کرمانشاه- ایرنا- رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه گفت: واکسن کرونا روز پنجشنبه پنجم فروردین به شهرستان‌های منطقه اورامانات شامل پاوه، جوانرود، روانسر و ثلاث باباجانی ارسال شد.

دکتر «ابراهیم شکیبا» روز پنجشنبه به ایرنا افزود: روز گذشته(چهارشنبه) نیز سهمیه واکسن شهرستان‌های شرق استان شامل کنگاور، صحنه، هرسین و سنقر و کلیایی ارسال شد.

وی اظهار داشت: روز جمعه هم سهمیه شهرستان‌های غرب استان شامل اسلام آباد غرب، دالاهو، گیلانغرب، سرپل ذهاب و قصرشیرین نیز اختصاص خواهد یافت.

رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه گفت: امروز همچنین واکسن در بیمارستان‌های امام خمینی (ره)، گلستان، آیت الله طالقانی، امام علی (ع)، دکتر محمد کرمانشاهی و فارابی به کادر درمان تلقیح می شود.

وی با بیان اینکه فردا (جمعه) همچنین واکسن در اختیار بیمارستان‌های باقی مانده قرار می گیرد، گفت: سهمیه جانبازان و پاکبانان نیز در هفته آینده و دریافت اسامی از نهادهای مربوط تزریق خواهد شد.

شکیبا افزود: توزیع واکسن براساس برنامه و پروتکل وزارت بهداشت است و دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی، ‌درمانی کرمانشاه براساس همین دستورالعمل اقدام می کند.

بیش از ۱۰ هزار دُز واکسن کرونا وارد کرمانشاه شده است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به ورود پنجمین محموله واکسن کرونا به استان گفت: با احتساب این محموله تاکنون بیش از ۱۰ هزار دُز واکسن وارد استان شده است.

شکیبا اظهار داشت: در آخرین مرحله چهار هزار و ۹۰۰ دُز واکسن وارد شد که قرار است بخشی از آن به کادر درمان و بخشی هم به پاکبانان، سالمندان و جانبازان تزریق شود.

وی با بیان اینکه محموله اخیر وارد شده ساخت کشورهای هند و چین است، گفت: تاکنون در مجموع بیش از ۱۰ هزار دوز واکسن کرونا وارد استان شده است.

شکیبا ادامه داد: طبق برنامه ریزی های انجام شده واکسن کرونا در استان تا پایان امسال به همه افراد واجد شرایط نظیر پرسنل و کادر درمان، سالمندان، افراد در معرض آسیب و سایر اقشار تزریق می شود.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه با ابراز نگرانی از افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان، گفت: متاسفانه هم آمار بیماران مثبت سرپایی و هم تعداد بیماران بستری شده در روزهای اخیر نسبت به هفته های گذشته رشد داشته است.

وی خاطرنشان کرد: کاهش رعایت نکات بهداشتی و استفاده از ماسک  توسط مردم باعث شده تا آمار شهرهای با وضعیت زرد استان به ۹ شهرستان برسد که آخرین آن گیلانغرب بوده است.

شکیبا همچنین از افزایش آمار مبتلایان به کرونای جهش یافته موسوم به کرونا انگیسی در استان خبر داد و تداوم این شرایط را برای هفته های آتی بسیار خطرناک توصیف کرد.

تعداد بستری های کووید ۱۹ در کرمانشاه به ۱۸۸ نفر افزایش یافت

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: هم اکنون ۱۸۸ بیمار کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان بستری هستند که نسبت به روز گذشته ۱۸ نفر افزایش یافته است.

مهدی محمدی افزود: در شبانه‌روز گذشته ۲۷ بیمار بستری و ۱۵۹ نفر سرپایی مبتلا به کووید ۱۹ در سطح استان کرمانشاه شناسایی شدند.  

وی اضافه کرد: تعداد بیماران شناسایی شده ۲۴ ساعت اخیر نیز نسبت به روز قبل ۱۰۵ نفر افزایش یافته است.

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اضافه کرد: در ۲۴ساعت گذشته ۶۳ مورد بیمار با علایم کووید ۱۹بستری و ۴۲ نفر هم پس از بهبودی از مراکز درمانی استان کرمانشاه ترخیص شدند.

وی اظهار داشت: خوشبختانه در شبانه روز گذشته موردی از فوت در اثر ابتلا قطعی به کرونا در استان ثبت نشده و تعداد جانباختگان همان هزار و ۵۰۴ نفر روز گذشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =