حدود چهار هزار مسافر ورودی در سیستان و بلوچستان غربالگری شدند

زاهدان- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: سه هزار و ۸۰۰ مسافر در مبادی ورود به کشور در سه پایانه مرزی این استان غربالگری کرونا شدند.

علیرضا میربها الدین روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: امدادگران مستقر در مبادی مرزی استان از ابتدای اجرای طرح مراقبت‌ بهداشتی سه هزار و۸۱۸ نفر را مورد غربالگری کرونا قرار دادند.
وی افزود: مجموع افراد غربالگری شده سه هزار و ۴۴۳ نفر مشکوک به کرونا شناسایی و تست فوری از آنان انجام شد که از ابتدای اجرای طرح تنها ۲ نفر با تست مثبت در مرز میرجاوه شناسایی و به قرنطینه موقت ارجاع داده شدند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در این مراکز خدمات غربالگری از جمله تست فوری تشخیص کرونا، تب سنجی، خدمات امدادی و توزیع ماسک و مایع ضد عفونی انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: هم‌اینک ۲ طرح ملی در سیستان و بلوچستان در حال اجراست یکی امداد و نجات نوروزی که تا ۱۵ فروردین در دستورکار قرار دارد و در قالب این طرح ۲۸ پست جاده‌ای، یک پست کوهستان و یک تیم واکنش سریع در مرکز است.

میربها الدین ادامه داد: طرح دوم؛ طرح مراقبتی بهداشتی مرزهای مجاز و رسمی کشور که بر اساس تفاهم‌نامه در بخش زمینی پست میلک، میرجاوه و ریمدان از تاریخ ۲۵ اسفند ۹۹ مستقر هستند و برنامه‌های تب سنجی تست فوری و تست پی سی آر با همکاری عزیزان در مراکز بهداشت در حال انجام است.
وی خاطرنشان کرد: ضمن اینکه عزیزان ما در این دو طرح ملی در حال خدمت هستند طرح شهید سلیمانی نیز به قوت خودش باقی است

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =