۴ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۵۶
کد خبرنگار: 832
کد خبر: 84273862
۱ نفر

برچسب‌ها

روسیه به آمریکا هشدار داد

مسکو - ایرنا - نیکلای پاتروشف دبیر شورای امنیت روسیه به آمریکا هشدار داد: واشنگتن خود را پاسخگوی هر گونه اقدام خرابکارانه علیه مسکو بداند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، پاتروشف روز چهارشنبه گفت: آمریکا باید پاسخگوی هر گونه اقدام احتمالی علیه روسیه باشد.

 "جیک سالیوان" مشاور امنیت ملی آمریکا گفته بود: به رغم اینکه واشنگتن روزهای سختی با مسکو خواهد داشت، اما ایالات متحده و روسیه می‌توانند در برخی مناطق به روشی پایدار و قابل پیش بینی همکاری داشته باشند.

به گزارش ایرنا، سالیوان دوشنبه شب در گفت‌وگو با شبکه ام اس ان بی سی تصریح کرد: ما معتقدیم که روزهای سختی را با روسیه خواهیم داشت زیرا موضوعاتی وجود دارد که به شدت با آنها مخالف هستیم و اقداماتی که باید به آنها با زور پاسخ دهیم.

پاتروشف با توجه به این سخنان هشدارگونه سالیوان در مورد روسیه گفت: هر گونه پیش بینی از سوی آمریکایی ها به معنی اقدام به برنامه ریزی به منظور اجرای خواسته هایشان به حساب می آید.

وی ادامه داد: آمریکا باید به خاطر اقداماتی که انجام می دهد پاسخگو شود. 

روزنامه نیویورک تایمز نیز به تازگی گزارش داد که آمریکا قصد دارد یک سری حملات سایبری علیه سیستم های داخلی مقام های روسی در پاسخ به هک شرکت نرم افزار سولارویندز که به روسیه نسبت داده می شود، انجام دهد.

به گزارش ایرنا، این روزنامه آمریکایی در گزارش خود آورده است که انتظار می رود نخستین اقدام اصلی در این زمینه، ظرف سه هفته آینده انجام شود . با یک سری اقدامات مخفیانه در سراسر شبکه های روسی که قرار است برای ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه و ارتش و سرویس های اطلاعاتی این کشور قابل درک باشد.

منابع آمریکایی خبر دادند که این حملات با تحریم های اقتصادی علیه روسیه توام خواهد بود.

روز ۲۷ اسفند جو بایدن رییس جمهوری آمریکا  در گفت وگو با «ABC News» گفت که ولادیمیر پوتین  رییس جمهوری روسیه ، هزینه ادعای دخالت در کارزار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ را "پرداخت" خواهد کرد.

وی همچنین اجازه توهین شخصی به همکار روسی خود را داد و در پاسخ به این پرسش  که آیا پوتین را قاتل می داند؟، پاسخ مثبت داد. البته رییس جمهوری روسیه در پاسخ به سخنان بایدن برای وی آرزوی سلامتی کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =