تعطیلات نوروز مانع از پایش کرونا در روستاهای جهرم و خفر نشد
عکس از آرشیو

شیراز-ایرنا- تعطیلات نوروزی مانع از ادامه طرح "مراقبت در منزل" و پایش و غربالگری مبتلایان بیماری کووید ۱۹ در شهرستان‌های جهرم و خفر نشد و نیروهای بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی برای پیشگیری از موج چهارم کرونا، به ایفای مسئولیت خود در این زمینه پرداختند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم پنجشنبه در این باره به ایرنا گفت: برای پیشگیری از موج چهارم کرونا در شهرستان جهرم، نیروهای بهداشتی این دانشگاه در طرح "مراقبت در منزل" ۱۲۷ نفر را در شهرستانهای جهرم و خفر و تعدادی از روستاهای سیمکان مورد پایش و غربالگری قرار دادند.
سید مجید ارجمند افزود: در روزهای نخست تعطیلات سال جدید نیروهای بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم طبق مصوبه ستاد شهرستانی مقابله با کرونا، جهت پیشگیری از موج چهارم کرونا و کنترل بیماری، ۸۲ نفر از متصدیان و کارگران واحد های صنفی شهرستان مانند تعدادی از قنادی ها، رستوران‌ها و تالارها  از نظر ابتلا به کرونا غربالگری شدند.
وی اظهار کرد: این نمونه گیریها در پیگیریهای فعالی که درب منزل بیماران کووید ۱۹ انجام شده ، از نزدیکان این بیماران و افرادی که در معرض تماس با آنها بوده اند صورت گرفته است و برخی از افراد مشکوک نیز جهت نمونه گیری به مراکز منتخب نمونه گیری ارجاع داده شده اند.
وی بیان کرد: مددجویان تحت پوشش بهزیستی از دیگر افرادی بودند که تیم مراقبت در منزل آنها را غربالگری کرده‌اند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم با بیان اینکه با توجه به ابتلای تعدادی از خانوار های روستایی از بخش سیمکان و  شهرستان خفر به بیماری کرونا، روزانه بیماریابی از افراد توسط تیم های "مراقبت در منزل" انجام می‌شود،گفت: در سه روز نخست سال ۱۴۰۰، ۴۵ نفر از  اهالی روستاهای جزه و آرجویه تحت غربالگری قرار گرفته‌اند.
به گفته وی، تب، بی‌حالی و بدن‌درد از علائم مشکوک به بیماری بوده است.
ارجمند عنوان کرد: آموزش خود مراقبتی بصورت تلفنی و حضوری به بیمار و اطرافیان بیمار، سنجش میزان اکسیژن خون و ارزیابی گروه های پر خطر از دیگر فعالیت های تیم های مراقبت در منزل و رهگیری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم در تعطیلات نوروز است.
وی ابراز کرد: تیم بیماریابی مراقبتی، آماده ارائه خدمات از جمله" نمونه‌گیری" در منزل هستند. شهروندان می‌توانند برای انجام نمونه‌گیری با شماره ۵۴۴۴۰۸۱۷ تماس بگیرند.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری از جنوب شرق شیراز قرار دارد.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =