۴ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۱۹
کد خبرنگار: 832
کد خبر: 84273838
۳ نفر

برچسب‌ها

کرملین: به تحریم کانادا پاسخ می دهیم

مسکو - ایرنا - دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که مسکو به تحریم جدید کانادا در مورد روسیه پاسخ می دهد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری تاس، پسکوف روز چهارشنبه گفت: روسیه به تحریم ۹ مقام روسیه ازسوی کانادا پاسخ مناسب می دهد. 

دولت کانادا به پیروی از آمریکا و اتحادیه اروپا ۹ شهروند روسیه را در پرونده الکسی ناوالنی فعال سیاسی مخالف دولت روسیه به نقض موازین حقوق بشر متهم کرده و تحریم‌هایی علیه آنها اعمال کرد.

 سخنگوی رئیس جمهوری روسیه در پاسخ به این سوال که آیا مسکو بطور متقابل به اقدام اتاوا پاسخ می دهد، خاطرنشان کرد که پاسخ مربوطه به اقدام این کشور داده خواهد شد. 

الکساندر بورتنیکوف رئیس سازمان امنیت فدرال روسیه، سرگئی کریینکو معاون دفتر رئیس جمهوری روسیه، ویکتور زولوتوف رئیس گارد ملی روسیه، آندره یارین رئیس اداره سیاست های داخلی دفتر رئیس جمهوری روسیه، الکسی کریووروچکو و پاول پوپوف معاونین وزیر دفاع روسیه، سرگئی منیایلو نماینده رئیس جمهوری روسیه در منطقه سیبری، الکسی کالاشنیکوف رئیس اداره اجرای احکام قضایی روسیه و ایگور کراسنوف دادستان کل روسیه در فهرست تحریم های کانادا قرار گرفتند. 

پیشتر آمریکا و کانادا نیز تحریم هایی را در مساله ناوالنی در مورد روسیه وضع کرده بودند.

ناوالنی یکی از اصلی‌ترین منتقدان پوتین و از داوطلبان شرکت برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۸ میلادی روسیه بود که به دلیل محکومیت قبلی از نامزدی در انتخابات منع شد.

وی بیستم ماه اوت سال ۲۰۲۰ (سی ام مرداد) در بازگشت از سیبری به مسکو بیمار شد و پس از فرود اضطراری هواپیما به بیمارستانی در شهر تومسک سیبری منتقل شد و سپس به یک مرکز درمانی در برلین انتقال یافت، جایی که پزشکان در اوایل ماه جاری اعلام کردند : نشانه‌هایی از مسمومیت وی با ماده سمی نوویچوک وجود دارد.

سازمان منع تسلیحات شیمیایی نیز با بررسی نمونه‌های گرفته شده از ناوالنی در یک مرکز درمانی ارتش آلمان در برلین اعلام کرد که در مورد وی ماده سمی نوویچوک بکار گرفته شده است.

روسیه این ادعای آلمان و نیز سوئد و هلند در مورد مسمومیت ناوالنی را رد کرد و این فعال سیاسی مخالف دولت مسکو در بازگشت از برلین در روز ۱۷ ماه ژانویه در مسکو دستگیر و به سه سال و نیم زندان محکوم کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =