تور گردشگری ناقض بهداشت از تالش بازگردانده شد

آستارا - ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان تالش از بازگردانده شدن یک تور گردشگری به استان مبدا، به دلیل نقض محدودیت‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با کرونا خبر داد.

بختیار حیدرنیا روز چهارشنبه در خصوص تور گردشگری غیرمجاز به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: امروز یک تور گردشگری ۱۹ نفره از استان خوزستان به منطقه گردشگری گیسوم تالش عزیمت کرده بود که بلافاصله تیمی از شبکه بهداشت و درمان و غربالگران کرونا در محل حضور یافته و به تب سنجی و تست گردشگران اقدام کردند.

وی ادامه داد: خوشبختانه جواب نمونه ها منفی اعلام شد اما به علت تخطی این گروه گردشگران از دستورالعمل های بهداشتی و همچنین خروج از مبدا خوزستان با وضعیت کرونایی قرمز و ورود به گیلان با وضعیت زرد، با هماهنگی نیروی انتظامی به استان مبدا هدایت شدند.

وی با ابراز تاسف از رعایت نشدن دستورالعمل های بهداشتی در معابر، بازار، دورهمی ها و دید و بازدید نوروزی در تالش، گفت: با این وضعیت باید منتظر پیک جدید کرونا در این شهرستان باشیم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان تالش، وضعیت کرونایی شهرستان را شکننده اعلام و به شهروندان توصیه کرد موازین بهداشتی و ماسک زدن را بخصوص در مکان های سربسته رعایت کنند.

وی گفت: بسیاری از سازمان ها و ارگان ها فقط شبکه بهداشت و درمان را مسئول اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا می دانند در حالی که همه باید احساس وظیفه کرده و با شبکه بهداشت همکاری کنند.

شیوع بیماری کرونا در جهان خسارات مالی و جانی بر جا گذاشته و رعایت پروتکل های بهداشتی بهترین راهکار پیشگیری از آن است و شهرستان تالش در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =