افزایش ۱.۵ برابری تردد در جاده‌های برون شهری استان یزد

یزد- ایرنا- رییس پلیس راه یزد گفت: تردد در جاده‌های برون شهری این استان به خصوص در ۲ محور یزد -کرمان و یزد- تهران ۱.۵ برابر نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش نشان می‌دهد.

سرهنگ سید علی آسیایی عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این افزایش مربوط به ابتدای طرح نوروزی پلیس راه از ۲۶ اسفندماه سال ۹۹ تاکنون لحاظ شده است .

وی ادامه داد: در این مدت میزان تصادفات در سطح جاده‌های استان ۱۰ درصد و همچنین میزان مجروحان حوادث حدود ۲۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

این مسوول اظهار کرد: سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز، عدم توجه به جلو و خستگی و خواب آلودگی علت اصلی بروز تصادفات است که باید رانندگان مقررات را رعایت کنند.

آسیایی یادآور شد: طرح نوروزی پلیس راه با حضور ماموران به صورت محسوس و غیرمحسوس در سطح جاده‌های استان یزد تا ۱۴ فروردین‌ماه  جاری با همکاری مردم ادامه دارد.

یزد در مسیر استان های شمال به جنوب و شرق به غرب کشور قرار دارد و روزانه حدود ۴۰۰ هزار دستگاه انواع خودرو سبک و سنگین در جاده‌های استان تردد می‌کند.

یزد ۶۸۱ کیلومتر بزرگراه، ۶۵۷ کیلومتر راه اصلی، ۹۸۰ کیلومتر راه فرعی، ۲ هزار و ۲۵۰ کیلومتر راه روستایی دارد که از مجموع آن هزار و ۲۶۷ کیلومتر، شریانی و ملی است.

استان یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در مرکز جفرافیایی ایران قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =