فرمانده ناجا: تحقق زیرساخت های توسعه امنیت در دستور کار قرار دارد

کرمان - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینکه کرونا ماموریت های پیچیده ای را بر حجم کاری مجموعه انتظامی اضافه کرد، گفت: سال جدید را با رویکرد تحقق منویات مقام معظم رهبری به تحقق زیرساخت های توسعه امنیت به ویژه در ابعاد اقتصادی اختصاص می دهیم.

به گزارش ایرنا، سردار "حسین اشتری" روز چهارشنبه در قرارگاه امام رضا (ع) با اهدا سلام و صلوات بر روح مطهر شهدای انقلاب، دفاع مقدس، عرصه نظم و امنیت و مدافع حرم بخصوص سید الشهدا مقاومت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی افزود: خداوند منان را شاکریم که توفیق زیارت حاج قاسم و شهدای دیار مقاومت را نصیب مان کرد و موفق شدیم در سال ۱۴۰۰ در نشست قرارگاه امام علی (ع) پلیس کرمان حضور پیدا کرده و از نزدیک شاهد زحمات مجموعه انتظامی، فرماندهان سپاه، ارتش و همه دستگاه های خدمتگزار در ایام نوروز باشیم.
وی اظهار داشت: استان کرمان در بسیاری زمینه ها دارای رتبه نخست است و به سبب گستردگی جغرافیایی با مسائل خاصی به سبب همسایگی با استان های همجوار کشورهای نیمه شرقی کشور درگیر است و حوادث ناشی از بی ثباتی این مناطق به سمت این استان نیز سرازیر می شود.
فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: در این رابطه موضوعات زیادی باید در استان کرمان و سیستان و بلوچستان مورد توجه قرار گیرد که مهم ترین آنها برابر فرمایش رهبر معظم و عزیز انقلاب اسلامی پشتیبانی و رفع موانع به منظور ایجاد زمینه های کار و اشتغال در این مناطق است که هر چه در کاهش قاچاق کالا و کنترل گلوگاه های این استان همت کنیم حتما به تولیدات داخلی کمک کرده ایم و در مرحله بعد اگر امنیت را نیز کامل استقرار دهیم محیط برای سرمایه گذاری مناسب می شود.
سردار اشتری اضافه کرد: کرمان به لحاظ معادن، ذخایر و شرکت های تولیدی نیز از استان های برتر است و می تواند نقش بسیار خوبی در حوزه تولید و جهش تولید داشته باشد و در این رابطه پلیس نیز برای محقق شدن شعار امسال وظایف مشخصی دارد که از هم اکنون در حال برنامه ریزی برای تحقق شعار سال و منویات رهبری عزیز در سطح نیروی انتظامی هستیم که در این رابطه تلاش ها و برنامه ریزی ها شروع شده و آنچه که واقعیت دارد جلوگیری از قاچاق کمک به آن افرادی است که کار تولیدی در ابعاد خرد و کلان انجام می دهند.
فرمانده ناجا اضافه کرد: ما امنیت باثباتی در استان کرمان داریم اما به هر صورت حوادثی رخ می دهد و برخی افراد به دنبال ایجاد ناامنی هستند و برآن هستند که به اهداف شوم خود دست پیدا کنند اما ناجا توطئه آنها را سریع ، قاطع و هوشمندانه کنترل خواهد کرد که البته در این زمینه همه سازمانها و نهادها نقش و وظیفه مشخص شده ای دارند.
سردار اشتری با  خدا قوت به مسئولان استان کرمان بیان داشت: امسال سال بسیار حساسی است به دلیل اینکه انتخابات ریاست جمهوری و شوراها را در پیش داریم و باید تلاش کنیم همچون سال های قبل امنیت و سلامت انتخابات و حضور پرشور مردم در این رویداد را داشته باشیم که در این رابطه نیز از هم اکنون اشرافیت اطلاعاتی برای برخورد با عناصر ضدانقلاب و اشرار در دستور کار نیروی انتظامی است.
سردار اشتری بیان داشت: پلیس کرمان در حوزه شاخص ها پیشرفت های خوبی داشته و کشف به وقوع ها افزایش یافته اما به هر صورت وقوع سرقت ها نگران کننده و نیاز است با همکاری نهادها و ارگان های دیگر مسئولیت های خود در این حوزه در اولویت قرار دهیم و هر کاری که در توان است انجام دهیم تا از این جرم پیشگیری شود و به نوعی هزینه جرم بالا برود و سهم هر دستگاه مشخص شود.
فرمانده ناجا در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: در حوزه سوانح و حوادث رانندگی زیرساخت ها ، علائم وضعیت خودرو و رفع نقاط حادثه خیز خیلی مهم هستند و باید از سوی ادارات مربوطه مورد توجه و رسیدگی قرار بگیرند که البته بخشی از کار از طرف اداره راهداری مرتفع شده اما در این زمینه به زیرساخت ها و توسعه ابزارهای نوین بیشتری نیاز داریم.
وی اضافه کرد: ناجا به عنوان عامل اعمال قانون وظیفه دارد فرهنگ ترافیک را نیز ارتقا دهد اما لازم می دانیم در این زمینه اولویت بندی صورت گیرد و براساس اولویت ها با همکاری با همه دستگاه ها وارد عمل شویم تا در کرمان که  یک استان ترانزیتی است و طی گزارشات این جلسه کشفیات خیلی خوبی نیز داشته باید با یک کار جمعی صورت بگیرد و زیرساخت هایی از جمله نظارت های تصویری تقویت شود.
سردار اشتری در خصوص ورود غیرمجاز اتباع بیگانه نیز تصریح کرد: در سطح کشور قدم همه افرادی که با مجوز وارد می شوند بر چشم ما خواهد بود اما در این میان ورود یک تعداد افراد غیرمجاز زمینه ساز تلفات جاده ای می شود و خودروهای در حال حرکت دیگر نیز از تردد آنها صدمه می بینند که البته برای کنترل آنها یک سری طرح و تدابیر خاص را در شهرهای مرزی در دست اجرا داریم.
فرمانده ناجا بیان داشت: در حوزه معتادان متجاهر نیز  طی ۴۸ ساعت می توانیم این قشر آسیب دیده را شناسایی و جمع آوری کنیم اما محل تحویل این افراد مشخص نیست و در این مورد نیز باید سهم سایر نهادها براساس یک نقشه راه مشخص شود زیرا گر در این زمینه نیز یک راهبرد و سیاست گذاری و اطلس جرایم نداشته باشیم رسیدن به اهداف مشکل می شود.
وی با اشاره به کلیپی که در رابطه با خدمات مردم یاری پلیس کرمان در مناطق هم مرز استان سیستان و بلوچستان انجام شده است، گفت: مردم این نقاط بسیار باوفا و خونگرم هستند و با خادمان نظم و امنیت همکاری بسیار نزدیکی دارند و همواره از حضور پلیس استقبال می کنند ما نیز باید تلاش کنیم امنیت در همه نقاط ایجاد شود و البته در این حوزه هم کمک مسئولان و خیرین امنیت ساز لازم است.
سردار اشتری ادامه داد: در این رابطه هر چه یک کلانتری و یا پاسگاه در یک محله و یک نقطه خاص شهر یا روستا بیشتر شود امنیت هم بیشتر خواهد شد زیرا کار ناجا به رغم هرگونه محدودیت و کمبود منابع هیچ گاه تعطیل بردار نیست؛ اما در مقابل این شهرها و شهرک های در دست احداث و یا تکمیل شده از زیرساخت های لازم در حوزه امنیتی برخوردار نیستند و همین مورد زمینه ساز مشکلاتی در حوزه نظم و امنیت آنها خواهد بود و باید روی این موضوعات کار بیشتری انجام شود.
فرمانده ناجا با اشاره به راه اندازی قرارگاه امام (ع) در تمام نقاط کشور تصریح کرد: یکی از کارهای خوب انجام شده به همت پلیس استان کرمان راه اندازی سامانه پهپادی بود و الحمدالله خیلی کارها در منطقه کویری می توانیم در این بستر با بهره گیری از نیروی انسانی کمتر دنبال کنیم و همانطور که از دوربین ها نظارت و ترددها استفاده می کنیم امسال در ناجا به دنبال این هستیم تجهیزات نوینی را که  اکثرا ساخت داخل هستند مورد بهره برداری قرار دهیم که این امر به برکت تحریم ها محقق شده است.
وی افزود: هم اکنون در تجهیزات مرزی و اپتیکی دارای امکانات خوبی هستیم و در حوزه پلیس فتا نیز خیلی تجهیزات تولید داخل همچون سلاح و تجهیزات مورد نیاز ناجا به کارگیری شده اند و همه باید همچون حاج قاسم سلیمانی که جان خود را برای امنیت مردم کشور و منطقه فدا کرد در این حوزه برابر وظایف خود ایفای نقش کنیم.
سردار اشتری با اشاره به حدیث الانعمتان مجهولتان ادامه داد: لازم است اشاره ای هم به عملکرد پلیس در حوزه کرونا داشته باشیم که در این رابطه همانطور که رهبری عزیز فرموده اند از همان آغاز شیوع ویروس منحوس کرونا نیروهای مسلح در قالب قرارگاه امام علی (ع) کار خود را آغاز کرده اند.

وی ادامه داد: همه ظرفیت ها را از جمله نقاهتگاه ها و بیمارستان های ناجا در خدمت خادمان امنیت قرار گرفته اند و علاوه بر این نیروی انتظامی در حوزه برخورد با احتکار و همچنین عاملان تشویش اذهان عمومی بسیار خوب عمل کرد.

سردار اشتری گفت: یکی از افتخارات ناجا این بود که پا به پای مدافعان سلامت در این حوزه اجرای ماموریت داشت که تعداد جان باختگان ما ناظر به تلاش های جهادی این عرصه است و به طور میانگین ۱۱ هزار نفر از نیروهای پلیس در طرح فاصله گذاری اجتماعی، کنترل  محورها و طرح محدودیت های شبانه  به کارگیری شده اند.
در پایان این آئین  از چند تن از مسئولان انتظامی استان کرمان و همچنین جانشین پاسگاه انتظامی گلستان شهرستان سیرجان به سبب نجات جان راننده گرفتار در کامیون واژگون شده در حال سوختن تجلیل و همچنین از کتاب های تالیف شده در دفتر تحقیقات راهبردی پلیس استان کرمان رونمایی شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =