گرد و غبار استان خوزستان را فرا گرفت

اهواز - ایرنا - روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان اعلام کرد: وزش باد در روز چهارشنبه وقوع گرد و غبار در خوزستان را به دنبال داشت به طوری که میزان آن در ساعت ۱۶ امروز در رامشیر به ۱۳ برابر و در اهواز به بیش از ۹ برابر حدمجاز رسید.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، میزان گرد و غبار در ساعت ۱۶ امروز در رامشیر ۲ هزار و پنج، اهواز یک هزار و ۴۴۰، هندیجان ۸۹۰ و خرمشهر ۷۳۳ میکروگرم بر متر مکعب بود.

همچنین میزان گرد و غبار در این مدت در دزفول ۷۳۲، شوش ۶۰۴، حمیدیه ۵۰۰، بندر امام خمینی(ره) ۴۵۴،  اندیمشک ۴۴۵، شادگان ۴۱۶، آبادان ۳۸۵ ، سوسنگرد ۳۴۷ و ماهشهر ۲۹۵ میکروگرم بر متر مکعب بود.

حد مجاز غبار در هوا ۱۵۰ میکروگرم برمترمکعب است.

مدیرکل هواشناسی خوزستان نیز با اشاره به وزش باد در بیشتر نقاط استان، گفت: پدیده گرد و غبار به ویژه در مناطق جنوبی، جنوب غربی، غربی و مرکزی خوزستان تا عصر امروز چهارشنبه ادامه دارد.

محمد سبزه زاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: وزش باد در بیشتر مناطق خوزستان متوسط تا شدید گزارش شده که موجب برخاستن گرد و غبار در این استان شده است.

وی گفت: منشاء گرد و غبار امروز از کانون های داخلی است اما فردا پنجشنبه نیز پدیده گرد و غبار را خواهیم داشت که منشاء آن خارجی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =