سرعت تندباد در استان مرکزی افزایش می‌یابد

اراک - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: سرعت تندباد در نقاط مختلف این استان تا فردا (پنجشنبه) افزایش پیدا می‌کند و در برخی ساعات به بیش از ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

«محمدرضا سعیدی» عصر چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: وزش تندبادهای شدید از امروز نقاط مختلف این استان را فرا گرفته و بالاترین سرعت آن با ۸۰ کیلومتر بر ساعت ثبت شده اما تا ساعاتی دیگر بر سرعت آن افزوده خواهد شد.

وی بیان کرد: وزش باد شدید تا یکشنبه هفته آتی پدیده غالب هواشناسی استان مرکزی است اما بیشترین سرعت تا فردا (پنجشنبه) است و از روز جمعه تا یکشنبه از سرعت تندبادها در این استان کاسته می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: سرعت ورزش باد تا روز جمعه در شرایطی است که امکان سقوط اجسام وجود دارد و نیاز است مردم مراقبت‌ها و احتیاط‌های لازم را به کار گیرند.

وی خاطرنشان کرد: وضعیت هوای استان در ۲۴ ساعت آینده قسمتی ابری، احتمال رگبار و باران، وزش باد شدید و گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

سعیدی اظهار داشت: زرندیه با بیشینه دمای ۲۳ درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و کمیجان با کمینه دمای پنج درجه سانتیگراد بالای صفر خنک‌ترین شهر استان مرکزی در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

وی گفت: کمینه دمای هوای اراک نیز در این مدت به ۱۱ درجه سانتیگراد بالای صفر و حداکثر دمای آن نیز به ۲۶ درجه سانتیگراد بالای صفر رسید.

۱۷۰ میلیمتر بارندگی در سال زراعی جاری (اول مهرماه امسال) تاکنون در استان مرکزی به ثبت رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =