۴ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۵۸
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 84273699
۰ نفر

برچسب‌ها

انصارالله: طرح صلحی از عربستان دریافت نکرده‌ایم

تهران – ایرنا- «محمد علی الحوثی» عضو شورای عالی سیاسی یمن و از رهبران جنبش انصارالله هر گونه دریافت طرح برقراری صلح از سوی عربستان به صورت رسمی را رد کرد.

به گزارش ایرنا، الحوثی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گفت، عربستان به صورت رسمی هیچ طرح ابتکاری به ما ارائه نکرده و آنچه مطرح شده تنها در رسانه‌ها بوده و اگر جدیتی در این زمینه وجود داشت قبلا باید به یمن ارسال می‌شد.

وی تصریح کرد: اگر این یک طرح واقعی بود، بدون آن که به صورت رسمی مطرح شود، رسانه‌ای نمی شد. این مسأله بیانگر جدی نبودن عربستان در توقف حملات و تجاوز به کشور ما است.

الحوثی اظهار کرد، اگر عربستان می‌خواست در این زمینه اقدام کند، می بایست پیش از رسانه‌ای شدن، آن را در اختیار یمنی‌ها قرار می‌داد.

این مقام ارشد عضو شورای عالی سیاسی یمن بار دیگر تأکید کرد که انصارالله از آتش‌بس، توقف تجاوز و شکست محاصره البته نه به صورت رسانه‌ای بلکه به صورت عملی حمایت می‌کند.

فیصل بن فرحان وزیر امورخارجه عربستان دوشنبه شب از ارائه طرحی در زمینه پایان دادن به بحران در یمن خبر داد.

وی در اظهاراتی با طرح اتهامات علیه انصارالله مدعی شد، این طرح که آتش بس در یمن را در بر می‌گیرد، تحت نظارت سازمان ملل خواهد بود.

"محمد عبدالسلام" سخنگوی انصارالله و رییس هیأت مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن دوشنبه شب در واکنش به طرح عربستان برای پایان دادن به جنگ یمن گفت که در این طرح مطلب تازه‌ای وجود ندارد.

طرح عربستان پس از آن مطرح می شود که روز جمعه نیروهای یمنی با استفاده از ۶ پهپاد تاسیسات نفتی آرامکو در ریاض پایتخت عربستان سعودی را هدف حمله قرار دادند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =