۴ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۴۴
کد خبرنگار: 832
کد خبر: 84273696
۰ نفر

برچسب‌ها

افتتاح نمایشگاه بین المللی کتاب در مسکو با حضور ایران

مسکو - ایرنا - بیست و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب ادبیات غیر داستانی (ادبیات تفکری _ non/fiction) در پایتخت روسیه افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، نمایشگاه کتاب ادبیات غیرداستانی در مجموعه نمایشگاهی «گاستینی دوور» واقع در مجاورت میدان سرخ دایر شده است و امروز (چهارشنبه) در مراسم افتتاح آن چندین نویسنده و شخصیت ادبی روس ازجمله ولادیمیر پوزنر، آندره زویاگینتسف و یوگنی ودولازکین سخنرانی کردند. 

در این نمایشگاه ۲۸۸ ناشر و موسسه انتشاراتی از روسیه و ۱۸ کشور جهان ازجمله جمهوری اسلامی ایران شرکت دارند و کتاب های جدید خود را عرضه کرده اند. 

بنیاد فرهنگی مطالعاتی ابن سینا در نمایشگاه بین المللی ادبیات غیرداستانی شرکت دارد. 

  حمید هادوی مدیر بنیاد ابن سینا در گفت و گو با خبرنگار ایرنا خاطرنشان کرد: نمایشگاه کتاب ادبیات غیر داستانی (ادبیات تفکری _ non/fiction) یکی از مهترین رویدادهای فرهنگی روسیه محسوب می شودو بیش از ۳۰۰ ناشر داخلی و خارجی در این رویداد مهم فرهنگی شرکت خواهند کرد.
 وی گفت: بنیاد ابن سینا نیز برای دوازدهمین بار در نمایشگاه بین المللی ادبیات غیر داستانی حضور دارد. این رویداد امسال به دلیل شیوع کرونا با تاخیری چند ماهه از بیست و چهارم تا بیست و هشتم مارس ۲۰۲۱(چهارم تا هشتم فروردین ۱۴۰۰) برگزار می شود.

هادوی اظهار داشت: بنیاد ابن سینا و انتشارات صدرا تازه های نشر خود را درموضوعاتی نظیر فلسفه، عرفان، علوم قرانی، تاریخ، اقتصاد اسلامی، هنر اسلامی، ایران شناسی و زبان و ادبیات فارسی در معرض دید علاقمندان قرار داده است.

معرفی و رونمایی  کتاب های گلشن راز شبستری از دکتر آندره لوکاشوف، کتاب برهان الذاکرین، دکتر یوگنیا نیکی تنکو، تاریخ ادبیات فارسی از پروفسورمارینا رییسنا، تاریخ نجد (اثر آقای موجانی)، دکترالکساندر واسیلیف، کتاب مصر(اثر پروفسور ویدیاسوا)، دکترواسیلی کوزنتسو و دیالکتیک نمادهای ادیان ابراهیمی  از دکتر فاریس نوفل از برنامه های بنیاد ابن سینا در  این نمایشگاه است.

نمایشگاه بین المللی کتاب ادبیات غیر داستانی که با رعایت تدابیر پیشگیری از کرونا برگزار می شود تا روز ۲۸ ماه مارس (تا روز یکشنبه هفته آینده) دایر خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =