برای بانیان مراسم ترحیم و عروسی در ایذه پرونده قضایی تشکیل می‌شود

اهواز - ایرنا - رییس مرکز بهداشت ایذه گفت: ستاد کرونای ایذه مصوبات جدیدی مانند محدودیت سفر و ممنوعیت برگزاری آیین ترحیم و عروسی را برای جلوگیری از افزایش شیوع ویروس کرونا و قطع زنجیره انتقال آن در این شهرستان تصویب کرد.

ایمان نوروزی منش روز چهارشنبه در حاشیه نشست مقابله با کرونا ایذه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه افزایش آمار مبتلایان به کرونا در ایذه نگران کننده است،افزود: روند صعودی مبتلایان به کرونا در زیاد است و ایذه وارد وضعیت قرمز شده ‌است.

وی گفت: به منظور کنترل شیوع و قطع زنجیره انتقال کرونا مقرر شده‌است که از این پس تحویل جنازه به خانواده متوفیان از ساعت ۲۰ تا هفت صبح انجام گیرد و حق برگزاری هیچ آیینی نیز به خانواده‌ها داده نمی‌شود.

وی ادامه داد: تیمی متشکل از بخشداری‌ها، نیروی انتظامی ، سازمان تبلیغات اسلامی و چند ارگان دیگر روی این مورد نظارت خواهند کرد، و برای متخلفان پرونده قضایی تشکیل خواهد شد.

ممنوعیت فعالیت گروه‌های شغلی ۲، سه و چهار

رییس مرکز بهداشت ایذه ادامه داد: با توجه به ورود ایذه به وضعیت قرمز کرونا،فعالیت گروه‌های شغلی ۲ و سه و چهار از روز جمعه ۶ فروردین ممنوع خواهد بود، و اداره صمت با همکاری نیروی انتظامی، اتاق اصناف و مرکز بهداشت مسوول پیگیری و اجرای این مصوبه خواهند بود.

وی با بیان اینکه چراغ تمام پارک‌ها و بوستان‌های ایذه در شب خاموش خواهد بود افزود: جاده ورودی به اشکفت سلمان نیز توسط شهرداری مسدود خواهد شد تا تردد به این مکان گردشگری کاهش پیدا کند، ضمن اینکه تا اطلاع ثانوی منطقه گردشگری زراس دهدز و پاپیلا سوسن نیز به روی گردشگران بسته خواهد بود.

نوروزی منش گفت: در هفته گذشته سه هزار و ۳۰۰ تست کرونا از شهروندان در ایذه گرفته شد که تعدادی از آنها مثبت بود.

طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، شهرستان ایذه در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =