کاهش ۳۰ درصدی مراجعه به مراکز بهداشتی غرب اهواز

اهواز - ایرنا - رییس مرکز بهداشت غرب اهواز گفت: مراجعه به مراکز منتخب بهداشتی ما در سطح شهر اهواز با شروع تعطیلات نوروزی (از ۲۹ اسفند تاکنون) ۳۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

دکتر مهران احمدی بلوطکی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: دورهمی خانوادگی، دید و بازدید ایام عید و رفتن به مسافرت جزو عوامل اصلی کاهش بار مراجعات است که نتیجه آن در چند روز آینده مشخص می‌شود.

وی افزود: روزانه چهار هزار تست رپید و ۵۰۰ تست پی سی آر در منطقه غرب اهواز انجام می‌شود و ماموران در قالب طرح شهید قاسم سلیمانی مشغول بیماریابی هستند.

رییس مرکز بهداشت غرب اهواز گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۶۶۴ تست در راه‌آهن اهواز انجام شد که سه مورد آن مثبت بود و از سفر آنها جلوگیری شد. همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۹۸۶ تست در پایانه مسافربری غرب اهواز انجام شد که چهار مورد آن مثبت بود.

وی بیان کرد: از زمان راه اندازی مرکز نمونه‌گیری در راه‌آهن تاکنون ۱۴ هزار و ۳۶۰ تست صورت گرفته که ۳۹ مورد مثبت شناسایی شده است. در پایانه مسافربری غرب اهواز نیز ۲۱ هزار و ۳۴۰ تست انجام شد که ۴۸ مورد مثبت شناسایی شده است.

احمدی بلوطکی گفت: با وجود اینکه اهواز در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد اما همچنان برخی افراد در سطح شهر تردد می کنند.

وی ادامه داد: پنج مرکز منتخب بهداشتی در غرب اهواز به مدت ۱۶ ساعت مشغول خدمت رسانی به بیماران هستند و از مردم درخواست داریم با بروز کوچکترین علایم بیماری به این مراکز مراجعه کنند.

هم اکنون ۹ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز کرونایی و ۹ شهرستان نارنجی هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =