چادرنشینان به علت وزش باد شدید چادرهای خود را در ایلام جمع آوری کنند

ایلام - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری ایلام گفت: چادرنشینانی که در دل طبیعت اقدام به برپایی چادر کرده اند، با توجه به وقوع باد شدید به جمع آوری چادرهای خود اقدام کنند.

رضا کریمیان روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: باتوجه به پیش بینی های هواشناسی مبنی بر وزش باد شدید و احتمال وقوع حوادث ناشی از وزش باد، چادرنشینان برای حفظ سلامت خود و خانواده چادرهای دایر شده را جمع آوری کنند.

وی افزود: همچنین از دستگاه های عضو ستاد بحران از جمله امور عشایری خواسته شده تا برای وقوع این پدیده جوی آمادگی داشته و جامعه هدف خود را اطلاع رسانی کنند.

کریمیان از عموم مردم خواست نسبت به وقوع وزش باد هوشیار باشند و از حضور در دامان طبیعت به ویژه مناطق کوهستانی به علت بروز حوادث احتمالی ناشی از وزش شدید باد خودداری کنند.

وی تاکید کرد: هشدار و اطلاعیه های لازم در مورد وزش باد شدید در رسانه ها و فضای مجازی منتشر شده که باید مردم نسبت به تمکین از این هشدارها اهتمام داشته باشند.

به گزارش ایرنا، بنا بر پیش بینی کارشناسان هواشناسی، استان ایلام اواخر هفته جاری شاهد وزش باد شدید تا ۹۰ کیلومتر است که براساس استانداردها وزش باد بیش ۸۰ کیلومتر در ساعت به منزله طوفان است.

مردم استان ایلام بر اساس یک سنت دیرینه ایام تعطیلات نوروزی اقدام به برپایی چادر در دل طبیعت می کنند و ایام نوروز را در دامان طبیعت و زیر چادرها سپری می کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =