۵ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۰۷
کد خبرنگار: 1827
کد خبر: 84273657
۰ نفر

برچسب‌ها

رئیس انجمن پسته: ۱۲۰هزار تن پسته از ایران صادر شد

کرمان - ایرنا - رئیس انجمن پسته ایران گفت: در نیمه دوم سالی که گذشت ۱۲۰هزار تن پسته به خارج از کشور صادر شد و پیش بینی می شود که با تحقق شعار سال مبنی بر تولید ، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها روند صدور این محصول ارزآور سرعت بیشتری گیرد.

حسین رضایی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار امیدواری کرد: با عملیاتی شدن شعار سال۱۴۰۰ موانع تولید برطرف و محصول کشاورزی بیشتری از جمله پسته تولید کنیم که بتوانیم با صادرات آن بازارهای جهانی را فتح کنیم.

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی شعار بسیار کارآمدی را انتخاب و برای امسال اعلام کرده اند. اظهار داشت: با بررسی و رفع موانع می توان به تولید بیشتری دست یافت و علاوه بر خودکفایی هم می توان صادرات را رونق داد و از ظرف دیگر مشکل بیکاری را رفع کرد.

رضایی با تاکید بر اینکه در حوزه کشاورزی پسته تجربه شعار سال جدید را داریم؛ توضیح داد: در فروردین ماه سال ۹۹ به میزان ۱۰۰ هزار تن پسته در انبارهای کشور وجود داشت و به دلایلی صادرات این محصول خوابیده بود.

 وی ادامه داد: مانع ها را در خصوص صادرات پسته بررسی کردیم و به این نتیجه رسیدیم که یکی از مانع ها پیمان سپاری ارزی است که بانک مرکزی آن را اجرا می کند و به همین دلیل صادرکنندگان دست از صادرات پسته کشیده بودند.

رضایی تصریح کرد: در این راستا جلساتی که با مسئولان بانک مرکزی و نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی و استانداری کرمان برگزار کردیم موثر واقع شد و این مانع بزرگ که سدی عظیم جلوی صادرات پسته بود و موجب تخریب بازار پسته ایران در خارج و تقویت بازارهای رقیب شده بود، برداشته شد.

دبیر کل انجمن پسته ایران خاطرنشان کرد: با برداشته شدن این مانع بزرگ صادرات پسته از ایران رونق گرفت و از اردیبهشت تا شهریور سال گذشته محصول خوبی به کشورهای خارجی صادر شد و در مهرماه تا اسفند پارسال به میزان ۱۲۰ هزار تن پسته از ایران به کشورهای خارج صادر شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =