البرز رتبه نخست کشور را در رفع موانع تولید کسب کرد

کرج - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز اعلام کرد که این استان در سال ۹۹ رتبه نخست کشور در بخش رفع موانع تولید و پرداخت تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی را به خود اختصاص داد.

جهانگیر شاهمرادی روز چهارشنبه در نخستین نشست  برنامه ریزی استان در سال ١٤٠٠ با بیان اینکه  البرز اظهار داشت: این استان نیز در سال ۹۹ در بخش محصولات تولیدی و صنعتی ۱۱۲ درصد نسبت به سال ۹۸ افزایش صادرات داشت.

وی ادامه داد : این افزایش  در حالی محقق شد که میزان آن در سال ۹۸ ، ۴۲۲ میلیون دلار و ۱۰ ماهه سال ۹۹ به ۸۹۵ میلیون دلار رسید و تا پایان سال این رقم نیز افزایش یافت.

شاهمرادی افزود: در حوزه اشتغال پایدار و ایجاد شغل جدید نیز افزوده شدن ۱۷ هزار نفر بیمه اجباری ه حاکی از ایجاد شغل بوده و افتخار دیگر برای استان است .

وی  سهم اشتغال در حوزه تولید کشاورزی را تا پایان زمستان ۹۸ ، سه درصد اعلام کرد که این میزان در سال ۹۹ به ۴.۷ درصد رسید.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز از جمله مشکلات موجود در حوزه اصناف را مربوط به نرخ و میزان تسهیلات بانکی عنوان کرد و گفت: پایین بودن میزان تسهیلات بانکی و همچنین نرخ سود بانکی موجب شد استقبال مناسبی از سوی اصناف برای دریافت تسهیلات صورت نگیرد در این راستا باید در سال جاری در راستای حمایت و پشتیبانی عملیاتی از اصناف که در ایام کرونا در جهت حفظ سلامتی مردم از هیچ تلاشی فروگذار نکردند حمایت لازم صورت گرفته و نسبت به احیای مجدد اصناف برنامه های حمایتی مناسبی در نظر گرفته شود.
وی یادآور شد: در سایه اتخاذ تدابیر مناسب و همچنین  حمایت ها و پیگیر های مجدانه استاندار البرز اتفاقات بسیار خوبی در حوزه اقتصادی استان رقم خورد که امید می رود در سال جدید نیز با تداوم اقدامات و برنامه ها شاهد تحولات چشمگیری در حوزه اقتصادی استان باشیم.
به گفته وی تهیه و تدوین بسته های حمایتی و پشتیبانی از تولید نیازمند اتخاذ تدابیر مناسب، رفع موانع موجود در صدور مجوزها، رفع مشکلات قوانین دست و پاگیر و همکاری و همراهی مسئولان ذیربط و تغییر نگرش به حوزه تولید است که امید می رود در سال جاری به منصه ظهور و بروز برسد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =