آزادراه‌های قزوین با ترافیک نیمه سنگین و روان روبه رو است

قزوین - ایرنا - رییس پلیس راه استان قزوین گفت: در حال حاضر تردد خودروها در آزادراه‌ها و جاده‌های اصلی استان نیمه سنگین و روان است.

سرهنگ فرهاد ذاکری منش روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به بسته شدن جاده چالوس به سمت شمال، میزان تردد خودروها در جاده های استان قزوین از امروز افزایش یافته است و حجم ترافیک آزادراه قزوین - رشت نیز طی چند ساعت آینده سنگین‌تر و بیشتر خواهد شد.

وی اظهار داشت: هم‌اکنون ترافیک در محورهای آبیک به قزوین و قزوین به گیلان سنگین‌تر و ملموس‌تر است .

ذاکری منش با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های اصلی پلیس در این روزها پارک خودروها در حاشیه بزرگراه و آزادراه‌ها است،افزود: ورزش باد شدید، ایجاد گرد و غبار و کاهش دید منجر به کندی تردد در جاده ها و پارک خودروها در حاشیه بزرگراه ها شده که بسیار خطرآفرین است بنابراین از رانندگان می خواهیم با دقت و حوصله رانندگی کرده و از پارک خودروها در مکان های نامطمئن خودداری کنند. 

سرهنگ ذاکری منش تاکید کرد: رانندگان هنگام تردد در گردنه های کوهستانی دقت لازم را داشته باشند چرا که وزش باد شدید باعث می شود رانندگان نتوانند خودرو را به خوبی کنترل کنند. 

این مسوول انتظامی اضافه کرد: رعایت فاصله طولی و سرعت مطمئن یکی از مهمترین راهکارهای پیشگیری از بروز تصادف در محورها به خصوص آزادراه‌ها محسوب می‌شود و امیدواریم رانندگان به آن توجه داشته باشند.

وی اضافه کرد:با توجه به اینکه به موج دوم سفرهای نوروزی نزدیک می شویم از رانندگان درخواست داریم توصیه های پلیسی و ترافیکی را با دقت رعایت کنند تا از بروز هرگونه سانحه دلخراش و ناراحت کننده جلوگیری به عمل آید.

استان قزوین دارای ۶ هزار و ۶۷۷ کیلومتر راه شامل ۲۱۷ کیلومتر آزادراه، ۳۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۲۳۰ کیلومتر راه اصلی، ۵۶۴ کیلومتر راه فرعی، ۲ هزار و ۳۳۷ کیلومتر راه روستایی آسفالته، ۹۹۳ کیلومتر راه شوسه، یک هزار و ۹۷۳ کیلومتر راه خاکی و ۱۰ گردنه به طول ۱۶۱ کیلومتر بوده و یکی از پرترافیک‌ترین نقاط جاده‌ای کشور است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =