دستور قضایی برای ممنوعیت ورود خودروهای مناطق قرمز به اصفهان صادر شد

اصفهان – ایرنا – دادستان عمومی و انقلاب اصفهان از صدور و ابلاغ دستور قضایی برای ممنوعیت ورود و توقیف خودروهای دارای پلاک مناطق قرمز به استان خبر داد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی دادگستری کل استان اصفهان، علی اصفهانی روز چهارشنبه اعلام کرد: صدور دستور قضایی در راستای مصوبه‌های ستاد استانی مقابله با کرونا  با تاکید بر قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا و پیشگیری از شیوع نوع انگلیسی آن، صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: در این راستا ضابطان برای اجرای مُصوبات و حمایت قاطعانه قضایی در منع ورود و توقیف خودروهای متخلف به اصفهان از آمادگی کامل برخوردار هستند.

دادستان عمومی و انقلاب اصفهان به شهروندانی که قصد مسافرت به مناطق قرمز را دارند، هشدار داد: مسوولیت اعمال قانون و اعمال محدودیت در مسیر رفت و بازگشت متوجه متخلفان بوده و تعاملات در همه استان‌ها نیز مبتنی بر برخود قاطع با مُتخلفان است.

به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین رنگ‌بندی همه‌گیری بیماری کووید_ ۱۹ در استان اصفهان، ۱۶ شهرستان در وضعیت زرد(خطر متوسط)، چهار شهرستان در وضعیت آبی(کم خطر)، ۲ شهرستان مبارکه و لنجان در وضعیت نارنجی(پرخطر) و ۲ شهرستان گلپایگان و خوانسار در وضعیت قرمز(بسیار پرخطر) قرار دارند.

بر اساس مُصوبه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا، سفر به شهرهای نارنجی و قرمز ممنوع است.

بر اساس آخرین اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون یک میلیون و ۸۱۵ هزار و ۷۱۲ نفر در کشور به کرونا مبتلا شده و ۶۱ هزار و ۹۵۱ نفر براثر این بیماری کویید - ۱۹ جان باخته‌اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =