۴ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۲۲
کد خبرنگار: 1005
کد خبر: 84273606
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

همه گیری کرونا در فارس شتاب گرفت

شیراز- ایرنا- جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: با شتاب گرفتن شیوع کرونا در این استان آمار مثبت شدن تست‌ها و افزایش شمار مبتلایان و بستری در بیمارستان‌ها افزایش پیدا کرده است.

عبدالرضا قاسم پور روز  چهارشنبه با هشدار نسبت به افزایش شمار مبتلایان به کرونا افزود: با توجه به قرار داشتن در ایام نوروز و گسترش ویروس جهش یافته کرونا در کشور، از هموطنان تقاضا داریم که با رعایت دستورالعمل‎های بهداشتی، مراقب سلامت خود و سایر شهروندان باشند.
وی ادامه داد: هم‌اینک و در چارچوب مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و همچنین دستور استاندار فارس، تدابیر و تمهیدات خوبی در جهت مدیریت این بیماری در ایام نوروز اتخاذ شده است.
او اظهار داشت: با توجه به ممنوعیت سفر در نوروز پارسال، ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا اجازه انجام سفرهای هوشمند و مدیریت شده در نوروز امسال را صادر کرد.
او ادامه داد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا به ریاست رئیس جمهوری، ورود مسافر نوروزی به شهرهای  قرمز و نارنجی  و خروج از این شهرها ممنوع اما ورود و خروج در شهرهای زرد و آبی از جمله شیراز بلامانع است.
معاون استاندار فارس تصریح کرد: به جز هتل‎ها، هتل آپارتمان‌ها و مراکز بومگردی، امکان اسکان و اقامت مسافران در هیچ مکان دیگری مقدور نیست و برای این منظور برنامه‌ریزی انجام نشده است.
قاسم پور گفت: استفاده از چادر نیز برای اسکان اکیدا ممنوع است و هیچ یک از مدارس، مهمانسراهای دولتی و کمپ‌ها هم اجازه اسکان دادن مسافران را ندارند.
وی گفت: ورود خودروهای شخصی از شهرهای قرمز کشور به استان فارس نیز ممنوع است و این خودروها در مبادی ورودی استان کنترل و ضمن اعمال جریمه برای متخلفین، از همان نقطه به مبدا اولیه برگشت داده خواهند شد.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت کرونا تصریح کرد: همچنین تدابیر و کنترل‌های سختگیرانه تر و بیشتری در خصوص ورود و خروج خودروهای غیر بومی به شهرهای نارنجی و قرمز استان اعمال خواهد شد و ضمن ممنوعیت تردد شبانه خودروها که شامل تمام شهرها با هر نوع رنگ بندی می‌شود(۲۱ تا سه بامداد)، فعالیت اصناف نیز در شهرهای قرمز و نارنجی محدود است.
قاسم پور افزود: تمام فرمانداران استان با همکاری متولیان بهداشت و درمان و سایر اعضای ستادهای شهرستانی مدیریت بیماری کرونا مکلف به جلوگیری از برپایی هرگونه تجمع و برپایی هرنوع مجالسی اعم از ختم و عروسی و آیین‌های فرهنگی و مذهبی هستند.
وی اضافه کرد: در صورت تغییر رنگ شهرها به قرمز و نارنجی، مسافران موظفند که ظرف ۷۲ ساعت نسبت به ترک این شهرها اقدام کنند.
او ادامه داد: هم‌اینک محدودیت‌ها متناسب با رنگ بندی هر شهر در بخش‌های مختلف تردد خودرویی، صنفی، آموزش فرهنگی و اجتماعی و اداری در حال اجرا است.
معاون استاندار فارس ادامه داد: امیدواریم مردم همانند سال گذشته، ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و پرهیز از انجام هرگونه دید و بازدید و دور همی خانوادگی، به ویژه در روز طبیعت (۱۳ فروردین) در خانه ماندن را با هدف تامین سلامت خود، خانواده و سایر هموطنان در اولویت قرار دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =