واعظی: مخاطب مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ایران نیست

تهران-ایرنا- رییس دفتر رییس جمهور گفت: مخاطب سخنان مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر کوتاه بودن مهلت بازگشت به برجام، ایران نیست بلکه کشورهایی هستند که از برجام خارج شده و به تعهدات برجامی خود عمل نکرده‌اند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمود واعظی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه دولت، درباره اظهارات مدیرکل آژانس بین المللی اتمی مبنی بر بسته شدن پنجره‌های بازگشت به برجام در هفته آینده، گفت: موضع جمهوری اسلامی ایران واضح و شفاف است و ما به تصمیم خود و آنچه گفته ایم پایبند هستیم.

رییس دفتر رییس جمهور با بیان اینکه این طرف های برجام هستند که باید به تعهدات خود عمل کنند تا شرایط به حالت عادی بازگردد، اظهار داشت: همانطوری که مقام معظم رهبری فرموده اند و رئیس جمهوری بارها به صراحت اعلام کرده اند، اگر طرف های مقابل به تعهدات خود در برجام عمل کنند ایران هم بلافاصله به تعهدات خود بازمی گردد .

 واعظی تاکید کرد: ایران و آژانس همکاری و روابط خوبی در گذشته داشته اند که در آینده هم خواهد بود و ما آمادگی کامل داریم هر آنچه که براساس تعهدات برجامی است انجام شود.

از رییس دفتر رییس جمهور همچنین درخصوص طرح پیشنهادی نایب رییس مجلس درخصوص لغو سربازی اجباری و نظر دولت در این زمینه سوال شد که در پاسخ گفت: تا امروز درمورد چنین موضوعی در دولت بحث نشده است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی امروز (4 فروردین) در اولین جلسه هیات دولت در سال ۱۴۰۰ با تاکید براین که بیانات رهبر انقلاب بهانه را از کشورهای ۱+۵ گرفته است، گفت: بالاترین مقام کشور ما با لحن و بیان صریحی گفتند اگر شما به تعهدات به طور واقعی و جدی برگردید ما هم به همه تعهدات بازمی‌گردیم.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =