مصرف مرغ در خلخال سه برابر افزایش یافت

اردبیل - ایرنا - سرپرست اداره صنعت ، معدن و تجارت خلخال گفت: از واپسین روزهای پایانی سال قبل مصرف گوشت مرغ در این شهرستان بطور غیر منتظره‌ای افزایش یافته و در روزهای اخیر به سه برابر میانگین مصرف روزانه رسیده است.

مصطفی لطیفی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا افزود: در حالی که پیش از این میانگین گوشت مرغ مصرفی در این شهر حدود هفت تن در روز بود این میزان پس از ۲۷ اسفندماه سال گذشته سیر صعودی گرفته و  به بیش از سه برابر افزایش یافته است.

وی اظهارکرد: افزایش تقاضای خرید دربین مردم محلی از بیم افزایش قیمت در روزهای آتی علت اصلی رشد سرانه خرید مرغ در خلخال است.

به گفته وی، برای پیشگیری از افزایش قیمت در بازار، این اداره در چندین نوبت اقدام به تهیه و تامین گوشت مرغ منجمد و توزیع آن در شهرستان کرده ولی با این وجود همچنان تقاضای خرید گوشت گرم مرغ در بازار بالا بوده و این امر موجب افزایش قیمت آن شده است.

لطیفی گفت: با اقدامات صورت گرفته از سوی ستاد تنظیم بازار خلخال و تشدید برخورد با متخلفان، قیمت هر کیلوگرم گوشت گرم مرغ از ۳۰۰ هزار ریال به ۲۲۰ هزار ریال کاهش یافته ولی همچنان برخی از مرغ فروشی‌ها اقدام به عرضه آن به قیمت ۲۳۰ هزار ریال و یا بالاتر می‌کنند که در صورت مشاهده تخلف و یا طرح شکایت از سوی مشتری با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

وی گفت: کمبودی در مرغداری‌های شهرستان وجود ندارد و از فردا با حذف واسطه، مرغ مورد نیاز شهروندان تامین و عرضه خواهد شد.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =