استان قزوین در تامین و توزیع گوشت مرغ هیچ مشکلی ندارد

قزوین- ایرنا – معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: استان قزوین در تامین و توزیع گوشت مرغ هیچ مشکلی ندارد و مردم هیچ نگرانی برای تامین آن در تعطیلات نوروزی نداشته باشند.

عیسی قبادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: استان قزوین در بحث تامین گوشت مرغ، سال گذشته مدیریت خوبی داشت و تنها استانی بود که گوشت مرغ در آن تک نرخی عرضه می شد.

وی اضافه کرد: اواخر سال گذشته، گوشت مرغ در بسیاری از استان های کشور چند نرخی بود ولی در استان با نظارت های صورت گرفته و گشت های مشترک، گام های خوبی برای کنترل توزیع گوشت مرغ در استان صورت گرفت.

قبادی خاطر نشان ساخت: استان قزوین هم اینک به لحاظ تامین مرغ هیچ مشکلی ندارد و حدودا بیش از ۲۰۰ تن گوشت مرغ به استان های البرز و تهران صادر می کند.

وی درباره قیمت مرغ، افزود: اگر ما قیمت گوشت مرغ را واقع بینانه و با لحاظ سه محور تولیدکنندکان شامل مرغداران، توزیع کنندگان شامل کشتارگاه ها و واحدهای صنفی و در نهایت خود مردم و مصرف کنندگان تعیین کنیم بازار مرغ نیز تنظیم خواهد شد.

معاون استاندار با بیان اینکه ما در سال پیش رو برنامه ریزی دقیقی در این زمینه داریم، افزود: برای تامین نهاده‌های دامی به صورت مستمر و حدود ۴۵ روزه اقدام خواهیم کرد تا مرغداری ها نیز مرغ ۴۵ روزه را به کشتارگاه ها تحویل دهند و به این شکل نیاز بازار تامین شود و جای هیچ نگرانی وجود نداشته باشد.

وی اضافه کرد: همچنین تامین منابع را برای جوجه ریزی به موقع در دستور کار داریم چون اگر میانگین ۲ و نیم میلیون جوجه ریزی را در استان داشته باشیم هیچ گونه مشکلی در این صنف نخواهیم داشت.

قبادی ادامه داد: از سوی دیگر باید استان های تهران و البرز برای کنترل و تنظیم بازار خود اقدام کنند چون تا بازار آنها تنظیم نشود، سرریز و فشار بازار آنها بر استان های همجوار از جمله قزوین وارد خواهد شد.

این مسوول افزود: اگر بازار این استان ها تنظیم نشود سیاست های سختگیرانه نظارتی برای جلوگیری از خروج مرغ از استان جوابگو نخواهد بود و مرغداران به انحای مختلف مانند بسته بندی کردن و قطعه قطعه کردن مرغ برای خروج آن از استان اقدام خواهند کرد.

وی با تاکید بر تنظیم بازار استان های همجوار، گفت: خوشبختانه بازار استان قزوین تنظیم است و در تامین و عرضه مرغ هیچ مشکلی ندارد و امیدواریم امسال با توجه به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری به تولید، پشتیبانی ها و موانع زدایی ها سال خوبی پیش روی مردم ایران باشد و تنگناهای اقتصادی برطرف شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =