هفت میلیون خودرو در جاده‌های قزوین تردد کردند

قزوین - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: از ابتدای طرح نوروزی از ۲۵ اسفندماه تا سوم فروردین ماه امسال، هفت میلیون خودرو در جاده‌های استان تردد کردند.

جواد حق لطفی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته که سه میلیون و ۳۰۰ هزار تردد بود افزایش ۱۱۴ درصدی را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه بیشترین میزان ترافیک پیش از ظهر ثبت شده است، اظهار داشت: ۶۱ دستگاه تردد شمار، ورود و خروج خودروها را در راه‌های اصلی استان قزوین ثبت می‌کنند.

حق لطفی با بیان اینکه ۲۹ دستگاه دوربین نظارت تصویری کار کنترل خودروها و ترافیک سطح جاده‌های استان را برعهده دارند، تصریح کرد: بیشترین ترددها تاکنون به ترتیب در آزادراه قزوین -کرج، قزوین- رشت و قزوین –زنجان گزارش شده است.

این مسوول با اشاره به اجرای طرح نوروزی و استقرار تیم‌های راهداری در جاده‌های اصلی و فرعی استان، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۳۰۰ نیروی راهدار با ۲۱۰ دستگاه ماشین آلات راهداری در سطح راه‌های ارتباطی استان مستقر هستند تا در صورت نیاز خدمات لازم را به رانندگان و مردم ارائه دهند.

وی با اشاره به حضور مسافران از مردم تقاضا کرد: برای پیشگیری از کرونا و حوادث رانندگی با توجه به هشدار پلیس با ماموران راهداری و حمل و نقل جاده ای همکاری کنند.

استان قزوین دارای ۶ هزار و ۶۷۷ کیلومتر راه شامل ۲۱۷ کیلومتر آزادراه، ۳۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۲۳۰ کیلومتر راه اصلی، ۵۶۴ کیلومتر راه فرعی، ۲ هزار و ۳۳۷ کیلومتر راه روستایی آسفالته، ۹۹۳ کیلومتر راه شوسه، یک هزار و ۹۷۳ کیلومتر راه خاکی و ۱۰ گردنه به طول ۱۶۱ کیلومتر بوده و یکی از پرترافیک‌ترین نقاط جاده‌ای کشور است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =