بیش از چهار تُن موادغذایی فاسد در همدان معدوم شد

همدان- ایرنا- مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی استان همدان گفت: چهار هزار و ۱۰۱ کیلوگرم مواد غذایی فاسد در دور نخست اجرای طرح سلامت نوروزری از ۲۵ تا ۳۰ اسفند سال گذشته کشف و معدوم شده است.

لیدا رفعتی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: بیشترین میزان مواد غذایی فاسد کشف شده مربوط به گروه  کنسرو، کمپوت و نوشابه با یک تن و ۷۱۰ کیلوگرم و سپس گروه شیرینی، نان و آجیل با یک تن و ۷۰۸ کیلوگرم است.

وی اضافه کرد: همچنین ۳۵۷ کیلوگرم مواد پروتیئنی و گوشتی فاسد، ۲۸۹ کیلوگرم لبنیات فاسد، ۴۶ کیلوگرم طعم دهنده ها و رنگ های فاسد از ۲۵ تا ۳۰ اسفند سال گذشته در این استان کشف و ضبط و معدوم شده است.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی استان همدان اظهار داشت: سامانه ۱۹۰ آماده رسیدگی به شکایات شهروندان در حوزه سلامت و تخلفات بهداشتی مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی است.

رفعتی با بیان اینکه امروز یک رستوران پلمب شد، بیان کرد: در دور نخست طرح سلامت نوروزی به ۸۸ مورد شکایت مردمی رسیدگی شده که بیشترین میزان شکایت دریافتی با ۷۹ مورد مربوط به شهرستان همدان است.

وی گفت: روزانه به طور میانگین ۵۳ تیم بازرسی بهداشت محیط در سطح شهرستان و مراکز بهداشتی و درمانی و ۱۰ تیم نظارتی شامل تیم های نظارت و پایش معاونت بهداشتی مناطق را زیر پوشش قرار می دهند.

وی با بیان اینکه به طور میانگین ۷۴ نیرو در تیم های نظارتی و بازرسی حضور دارند افزود: حجم کاری صورت گرفته از ۲۵ تا ۳۰ اسفند سال گذشته ۲ هزار و ۳۰۸ نفر ساعت بوده است.

طرح سلامت نوروزی از ۲۵ اسفند آغاز شده که مرحله نخست از ۲۵ تا ۳۰ اسفند ۹۹ و مرحله دوم از یکم تا پنجم فروردین ۱۴۰۰ است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =