رکورد دایی در هفته پیش رو توسط رونالدو شکسته می‌شود؟

تهران- ایرنا- کریستیانو رونالدو این فرصت را دارد تا با به ثمر رساندن هفت گل در سه بازی پیش روی پرتغال، به رکورد ۱۰۹ گل علی دایی در بازی‌های ملی برسد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، رکوردها برای شکسته شدن، به وجود می‌آیند و هر رکوردی روزی باید صدرنشینی را تقدیم رکوردی دیگر کند. علی دایی، اسطوره فوتبال ایران و آسیا، با ۱۰۹ گل زده در ۱۴۹ بازی، سالهاست که بهترین گلزن ملی جهان به حساب می‌آید. حالا رکورد جاودانه او در خطر شکسته شدن است. کریستیانو رونالدو، بهترین بازیکن جهان در پنج دوره مختلف، فاصله چندانی تا رسیدن به ۱۰۹ گل ندارد و حتی این احتمال وجود دارد که تا چند روز دیگر این اتفاق، رخ بدهد.

تیم ملی فوتبال پرتغال باید بازی‌های خود را انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ آغاز کند. این تیم به ترتیب مقابل آذربایجان، صربستان و لوکزامبورگ پیکار کند. سه دیداری که امشب(چهارشنبه)، شنبه و سه شنبه باید به انجام برسد. رونالدو در صورتی که بتواند هفت گل در این سه بازی به ثمر برساند می‌تواند با علی دایی در عدد ۱۰۹ برابر شود.

معدل دایی، بهتر از رونالدو

البته باید به این نکته اشاره داشت که CR۷ تا به اینجا در ۱۷۰ بازی موفق به زدن ۱۰۲ گل شده است. میانگین گلزنی رونالدو ۰.۶ گل در هر مسابقه بوده و معدل گلزنی شهریار فوتبال ایران، ۰.۷۳ در هر بازی است. با این وجود ستاره ۳۶ ساله تیم ملی پرتغال این فرصت را دارد تا یک رکورد دیگر را هم به نام خود ثبت کند. او بیشترین گل در لیگ قهرمانان اروپا و همچنین بیشترین گل در سطح باشگاهی را به ثمر رسانده و به تازگی رکورد پله را شکسته است.

لوکزامبورگ، حریف مورد علاقه رونالدو

اما چقدر احتمال دارد که رونالدو تا سه شنبه هفته آینده به عدد ۱۰۹ برسد؟ از بین سه تیمی که باید با پرتغال پیکار کنند تنها تیم صربستان است که می‌تواند حرفی برای گفتن داشته باشد. آذربایجان و لوکزامبورگ جزو تیم‌های سطح پایین قاره سبز هستند و معمولا مقابل تیم‌های بزرگ چیزی برای ارائه ندارند. رونالدو در برابر لوکزامبورگ تا به حال پنج گل زده است. آذربایجان نیز تا به حال ۲ بار طعم گل خوردن از رونالدو را چشیده است. صربستان اما تا به حال سابقه نداشته که از شماره هفت برزیل اروپا، گل دریافت کند.

کریستیانو در آستانه شکستن یک رکورد دیگر

بیشترین گل رونالدو در بازی‌های ملی مربوط به دیدارهای انتخابی یورو بوده که موفق شده ۳۱ گل در آن به ثمر برساند. رونالدو ۱۸ گل را در دیدارهای دوستانه وارد دروازه رقبا کرده است. ۹ گل در یورو، پنج گل در لیگ ملت‌های اروپا، هفت گل در جام جهانی، ۲ گل در جام کنفدراسیون‌ها و ۳۰ گل در بازی‌های انتخابی جام جهانی توسط این فوق ستاره به ثمر رسیده است. حالا این بازیکن ۳۶ ساله این فرصت را دارد تا با زدن ۲ گل، به تنهایی آمار گل‌هایش در انتخابی جام جهانی را به صدر دسته‌بندی گل‌هایش برساند و از گل‌های انتخابی یورو پیشی بگیرد. جالب است که علی دایی هم بیشترین گل‌های خود را در انتخابی جام جهانی زده است. او ۳۶ گل از ۱۰۹ گلش را در این رقابت‌ها وارد دروازه رقبا کرد. الباقی گل‌ها در این مسابقات زده شد: دوستانه(۲۷)، انتخابی جام‌ملت‌های آسیا(۲۳)، جام ملت‌های آسیا(۱۴)، بازی‌های آسیایی(۹)

از یک طرف آمادگی بالای پرتغال با اتکا به ستاره‌های نوظهورش و از طرفی دیگر نزدیک شدن سطح تیم‌ها به یکدیگر و همچنین تفکرات نه چندان هجومی فرناندو سانتوس، ابهام زیادی را درباره شکسته شدن رکورد علی دایی در سه بازی پیش رو به وجود می‌آورد. با این حال به نظر می‌رسد کار ستاره تیم ملی پرتغال برای شکستن رکورد کاپیتان اسبق تیم ملی ایران در این پنجره فیفا کاری بسیار دشوار باشد و او باید مدت زیادتری را برای رسید به این افتخار صبر کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =