۴ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۲۹
کد خبرنگار: 1434
کد خبر: 84273451
۰ نفر

برچسب‌ها

ماهی فروش دیری غذای پرندگان مهاجر دریایی را تامین می‌کند

بوشهر - ایرنا - " رجب فخرایی" ماهی فروش دیری در استان بوشهر با مازاد فروش خود غذای روزانه پرندگان مهاجر دریایی را تامین می‌کند.

این ماهی فروش روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: در زمان حاضر ۵۰ سال سن دارم و سال‌ها است که به تامین غذای پرندگان کنار دریا مشغول هستم.

فخرایی اضافه کرد: روزانه ۲۰ کیلوگرم از ماهی های اضافه بر فروش را برای غذای پرندگان کنار ساحل اختصاص می‌دهم.

این ماهی فروش گفت: هدف از این کار علاوه بر تامین غذای پرندگان کنار ساحل، فرهنگ سازی برای مردم است که ضایعات ماهی‌های مصرفی خود مانند سر، بال و دم ماهی را به کنار دریا آورده و به این پرندگان بدهند.

وی گفت: پرندگان مهاجر در کنار ساحل دیر گرسنه هستند و برای تامین غذای خود در سختی بسر می‌برند و کسانی که می توانند، غذای این پرندگان را تامین کنند.

فخرایی بیان کرد: حرکت پرندگان در کنار ساحل برای گردشگر و مسافر نوروزی بسیار لذت بخش و مفرح است.

وی اضافه کرد: پرندگانی مثل پرستوی دریایی پشت تیره و کاکلی بزرگ و کوچک منظره زیبا و شگفت انگیزی از قدرت خالق جهان را جلوه‌گر می‌سازند و هر از چندگاهی با پرواز دسته جمعی در کنار ساحل همچون ابری متراکم بر فراز دریا چشم هر بیننده‌ای را خیره زیبایی خود می‌کنند.

جزیره نخیلو در کنار آب‌های نیلگون خلیج فارس و در بخش بردخون شهرستان دیر قرار دارد که به دلیل پوشش مناسب گیاهی و بستر ماسه‌ ای فوق العاده آن، محلی مناسب برای تخم‌گذاری پرندگان مهاجر و به عنوان بهشت پرندگان دریایی در خاورمیانه شناخته شده‌است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =