۱۱۰ کوچه تهران نیمه شعبان آذین‌بندی می‌شود
عکس تزیینی است

تهران - ایرنا - دبیر اجرایی جشنواره «کوچه‌های انتظار» گفت: در این جشنواره، ۱۱۰ کوچه منتخب در مناطق ۲۲ گانه پایتخت همزمان با نیمه شعبان و ایام ولادت حضرت مهدی(عج) توسط نوجوانان آذین‌بندی می‌شود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از فرهنگسرای اخلاق،  مرضیه خسروی بروجنی، احیای سنت نیکوی گذشته و مشارکت سازماندهی شده نوجوانان در جشن‌های نیمه شعبان، تقویت روح همگرایی و همکاری در فعالیت مذهبی محلات و انجام فعالیت‌های مذهبی به خصوص نیمه شعبان در ایام شیوع ویروس کرونا را از جمله اهداف جشنواره  «کوچه‌های انتظار» برشمرد.
وی اظهار داشت: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از نوجوانانی که به شور و شوق تولد امام زمان (عج) به تزیین کوچه‌های شهر تهران می‌پردازند و در یک خیزش خودجوش دینی و فرهنگی، ارادت خود را به آستان حضرت مهدی(عج) اعلام می کنند، تمجید کرده و خدمتگزاران این عرصه را برای فعالیت هر چه بهتر در سال‌های آتی تشویق می‌کند.  
خسروی بروجنی افزود: پس از انتشار فراخوان و تبلیغات این جشنواره در فضای مجازی با همکاری مدیریت فرهنگی مناطق ۲۲گانه شهر تهران، از هر منطقه پنج کوچه که آذین‌بندی آنها در ایام نیمه شعبان توسط نوجوانان انجام می‌شود انتخاب و نشانی این کوچه‌ها به دبیرخانه جشنواره در فرهنگسرای اخلاق اعلام می‌شود.
رئیس فرهنگسرای اخلاق خاطرنشان کرد: تیم‌های ارزیاب در روزهای ۱۴ و ۱۵ شعبان با حضور در کوچه‌های منتخب در سطح مناطق ۲۲ گانه شهر تهران، براساس شاخصه‌هایی از جمله نوآوری و ابتکار در آراستن محیط، استفاده از عناصر اسلامی و ایرانی در آذین‌بندی، ایجاد نکردن مزاحمت برای شهروندان، استفاده از پیام‌های اخلاقی در آذین‌بندی، میزان مشارکت شهروندان و رعایت موازین اصلاح الگوی مصرف، آذین‌بندی‌ها را ارزیابی می‌کنند.
این مسئول اظهارداشت: برای آموزش ایده‌های آذین‌بندی به نوجوانان، تعدادی ویدئوکلیپ با موضوع نحوه آذین‌بندی با الگوهای بومی و معرفی فیلم‌ها و کتب شاخص در حوزه مهدویت و نحوه ایمن اتصال چراغانی کوچه‌ها به کنتور برق شهری، تهیه و تدوین و برای استفاده عموم شهروندان به خصوص نوجوانان در صفحه مجازی جشنواره به نشانی koochehayeentezar@ بارگذاری شده است.
خسروی بروجنی گفت: نوجوانان می‌توانند فعالیت‌های خود برای آذین‌بندی کوچه‌ها در نیمه شعبان را با هشتک #کوچه_های_انتظار یا #نیمه_شعبان در صفحات مجازی خود بازنشر داده و حتماً صفحه مجازی جشنواره کوچه‌های انتظار را منشن کنند.
دبیر اجرایی جشنواره «کوچه‌های انتظار» افزود: به سه کوچه‌ای که در سطح شهر تهران، بالاترین امتیاز را کسب کنند به ترتیب ۲۰، ۱۵ و ۱۰ میلیون ریال جایزه نقدی به همراه لوح تقدیر و تندیس جشنواره اهدا می‌شود و از هر منطقه شهر تهران نیز یک کوچه انتخاب و مبلغ ۵میلیون ریال هدیه نقدی تقدیم می‌شود و جایزه ویژه جشنواره نیز به کوچه‌ای که فعالیت‌هایش بیشتر در فضای مجازی پسندیده شود، تعلق خواهد گرفت.
دبیرخانه جشنواره «کوچه‌های انتظار»  در فرهنگسرای اخلاق به نشانی خیابان پیروزی، خیابان شکوفه، خیابان شهید کاظمی، جنب بوستان گلزار واقع است و شماره ۰۹۲۱۶۵۴۵۷۸۴ آماده پاسخگویی به سوالات مخاطبان و نوجوانان علاقه‌مند به شرکت در آذین‌بندی نیمه شعبان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =