گرد و غبار دید افقی را در قصرشیرین به ۵۰۰ متر کاهش داد

قصرشیرین- ایرنا- ورود سامانه‌ای ناپایدار و یک توده هوای غبارآلود که از ساعاتی پیش آسمان قصرشیرین را فرا گرفت، میزان دید افقی در این شهرستان مرزی به ۵۰۰ متر کاهش داد.

رییس اداره هواشناسی قصرشیرین روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: اکنون میزان دید افقی در این شهرستان، ۹ هزار و ۵۰۰ متر از حد استاندارد یک هوای سالم (۱۰ هزار متر) کمتر است.

امیرپرویز نجفی، دمای فعلی هوای قصرشیرین را ۲۸ درجه سانتیگراد بالای صفر و رطوبت نسبی هوا را ۲۴ درصد ذکر کرد و افزود: این شرایط تا روز پنجشنبه بر جو منطقه حاکم است.

او ادامه داد: همچنین میزان سرعت وزش باد در شهرستان مرزی قصرشیرین هم اکنون ۱۶ متر بر ثانیه معادل ۵۸ کیلومتر بر ساعت است.

رییس اداره هواشناسی قصرشیرین گفت: پارسال در مجموع قصرشیرین ۲۴ روز درگیر گرد و غبار بود و از ابتدای فروردین تا کنون این منطقه مرزی اولین روزی است که غبارآلود شده است.

گرد و غبار موجود در هوای منطقه به ویژه نواحی مرزی کشور نتیجه وزش باد شدید در بیابان‌های عراق است که پس از مدتی وارد آسمان شهرهای مرزی و موجب آلودگی هوای این مناطق و دیگر شهرهای کشور شده است.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت و ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق در چند سال اخیر برخی از روزها، درگیر گرد و غبار و آلودگی هوا ناشی گرد و غبار بوده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =