۱۳ هزار و ۵۹۷ بوشهری ناوگان جاده‌ای را برای سفر نوروزی برگزیدند

بوشهر- ایرنا- معاون حمل و نقل اداره کل حمل و نقل و راهداری استان بوشهر گفت: تعداد ۱۳ هزار و ۵۹۷ بوشهری استفاده از ناوگان عمومی جاده‌ای را برای سفر برگزیدند و با استفاده از پایانه‌های مسافربری از این استان خارج شدند.

مهدی شهابی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ایرنا، افزود: ناوگان اتوبوس‌رانی از ۲۵ اسفندماه تاکنون ۹۸۹ سفر از مبدا استان بوشهر با این ناوگان صورت گرفته و میانگین تعداد مسافران در هر سفر ۱۳ نفر ‌است.

وی اضافه کرد: ناوگان عمومی جاده‌ای موظف هستند به رعایت استفاده ۵۰ درصدی از ظرفیت خود هستند که در سفرهای صورت گرفته از مبادی استان بوشهر این میزان کمتر نیز بوده است.

معاون حمل و نقل اداره کل حمل و نقل و راهداری استان بوشهر با بیان اینکه سال گذشته پایانه‌های مسافری جاده استان بوشهر هیچگونه فعالیتی نداشتند، گفت: به طور معمول ظرفیت تردد ناوگان عمومی در این ایام پایین‌تر است اما آمار نشان می‌دهد که اعلام محدودیت اخیر پس از تغییر رنگ شهرستان بوشهر، تاثیر چندانی بر استفاده از این ناوگان مسافری جاده‌ای نداشته است.

شهابی تاکید کرد: الزام مسافران به استفاده از ماسک، ضد عفونی ناوگان و رعایت استفاده ۵۰ درصدی از ظرفیت اتوبوس‌ها به طور مستمر مورد نظارت و پایش قرار می‌گیرد تا امنیت سفر از پایانه‌های مسافربری استان تامین شود.

وی یادآور شد: بر اساس اعلام ستاد مرکزی مقابله با کرونا، همه شرکت‌های مسافربری ملزم هستند قبل از صدور بلیت با استفاده از کد ملی مسافران سلامت یا ابتلای آنها را استعلام و در صورت بیمار بودن فرد از ارائه بلیت به او خودداری کنند  که در روزهای اخیر موردی مبنی بر مثبت بودن کرونای مسافران مشاهده نشده‌است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =