بستری‌شدگان مبتلا به کرونا در آذربایجان‌‎غربی به ۴۸۱ نفر افزایش یافت

ارومیه- ایرنا- رییس کارگروه اطلاع رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان غربی گفت: طبق آخرین آمار، ۴۸۱ بیمار با تشخیص سندرم حاد تنفسی در مراکز درمانی بستری بوده و اقدامات درمانی بر روی آنان در حال انجام است.

دکتر علی‌احمد آقاپور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد، ۲۵۴ نفر مشکوک به کرونا و ۲۲۷ نفر نیز مبتلای قطعی به بیماری کووید ۱۹ هستند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر همچنین ۱۳۲ نفر در مراکز درمانی تحت مراقبت های ویژه بستری بوده و ۳۲ نفر نیز متصل به دستگاه ونتیلاتور هستند.

رییس کارگروه اطلاع رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان غربی ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته شاهد ابتلای ۲۷۲ نفر به بیماری کووید ۱۹ در استان بودیم که از این تعداد نزدیک به ۸۰ نفر بستری شده است.

آقاپور اظهار کرد: از کل بستری شدگان ۲۴ ساعت گذشته، ۴۱ نفر مربوط به ارومیه، ۱۳ نفر مربوط به خوی و هفت نفر مربوط به هریک از شهرستان های ماکو و میاندوآب هستند.

وی بیان کرد: طی این مدت، سه نفر در آذربایجان غربی شامل ۲ بیمار در ارومیه و یک بیمار در بوکان بر اثر ابتلا به کرونا درگذشته اند که با اضافه شدن آنان، کل فوتی های ناشی از بیماری کووید ۱۹ در استان به سه هزار و ۷۲۹ نفر رسید.

به گزارش ایرنا، تاکنون ۱۱۹ هزار و ۸۹۲ نفر در آذربایجان غربی به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده اند.

به گزارش ایرنا، تاکنون نزدیک به ۱۲۵ میلیون نفر در دنیا و بیش از یک میلیون و ۸۱۵ هزار نفر در کشور به کرونا مبتلا شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =