۴ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۰۹
کد خبرنگار: 2104
کد خبر: 84273386
۰ نفر

برچسب‌ها

چهار شهر کردستان در وضعیت نارنجی کرونا قرار گرفت

سنندج - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: براساس آخرین پایش انجام شده، شهرهای سقز، بانه، دیواندره و قروه در وضعیت نارنجی به لحاظ شیوع کرونا قرار گرفت و ممنوعیت ورود و خروج مسافر در این شهرها اعمال می‌شود.

محمدابراهیم زارعی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، کسانی که به شهرهای نارنجی(از جمله سقز، قروه، دیواندره و بانه) مسافرت کرده‌اند، باید ظرف ۷۲ ساعت این شهرها را ترک کنند، در غیراینصورت اعمال قانون می‌شوند.

وی با بیان اینکه ورود به شهرهای نارنجی و خروج از آنها ممنوع است، اضافه کرد: باقی شهرهای استان زرد هستند اما با توجه به اینکه آمارها در حال افزایش است، رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این شهرها نیز الزامی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با اشاره به اینکه با توجه به وجود ویروس جهش یافته، وضعیت بیماری در استان بسیار شکننده است ، افزود: بی توجهی به رعایت  فاصله­ گذاری اجتماعی و پروتکل­های بهداشتی  می­تواند برای سلامت همه مردم خطرات جدی به همراه داشته باشد.

زارعی با بیان اینکه مهلت ۷۲ ساعته برای مسافران مستقر در شهرههای سقز، بانه و دیواندره به پایان رسیده است، افزود: در گزارشهای میدانی فرمانداران این شهرستانها اعلام شد که شهر تا حد زیادی خلوت شده و مسافران به مبادی خود برگشته اند.

وی گفت: مسافرت از شهرهای نارنجی و قرمز به تمامی شهرهای کشور و ورود  افراد غیر ساکن  با خودروهای شخصی  به شهرهای با وضعیت نارنجی  و قرمز، ممنوع است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان  با اشاره به تداوم منع تردد شبانه از ساعت ۲۱ الی سه بامداد ، تاکید کرد: از برگزاری دورهمی خانوادگی و هرگونه سفر و ترددهای غیرضرور به شدت خودداری شود.

وضعیت نارنجی به معنای پر خطر بوده و در این وضعیت سطح شغلی سه و چهار تعطیل خواهند بود.

۹۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر روز سه شنبه سوم اسفند ۱۴۰۰ در کردستان شناسایی شد.

در حال حاضر ۱۵۲ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد  ۶۷ نفر به سنندج، ۳۰ نفر به سقز ، پنج نفر به مریوان، پنج نفر به قروه ، ۱۰ نفر به بیجار ، هشت نفر به کامیاران ، هفت نفر به دیواندره و ۲۰ نفر به بانه اختصاص دارد.

۲۳ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.

از ابتدای شیوع کرونا در کردستان  تاکنون یک هزار و ۱۰۱ بیمار مبتلا به کرونا در استان جان خود را از دست داده اند  که از این تعداد ۴۴۲ نفر در سنندج، ۱۸۹ نفر در سقز، ۷۳ نفر در قروه، ۷۰ نفر در کامیاران، ۹۰ نفر در بانه، ۶۳ نفر در دیواندره، ۵۰ نفر در بیجار، ۱۰۳ نفر در مریوان، ۱۸ نفر در دهگلان و سه نفر در سروآباد جان ‌باخته اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =